Studijų užsienyje informacijos centras

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Studijų užsienyje informacijos centras (SUIC) - akademinio švietimo, informavimo apie stažuotes, studijas užsienyje organizacija Lietuvoje; informacijos centras. Centrą 1991 m. įsteigė Vilniaus universitetas ir Atviros Lietuvos fondas. Centras yra informacijos centrų „EducationUSA” tinklo narys, akredituotas JAV valstybės departamento informacijos apie studijas JAV teikėjas.

Veikla

SUIC renka ir skleidžia informaciją apie studijas, mokslinį darbą, tyrimus, stipendijas, kitus stažuočių finansavimo šaltinius užsienio šalyse ir tokiu būdu „atverti pasaulį” Lietuvos studentams bei mokslininkams. SUIC informuoja ir konsultuoja, teikia informaciją apie užsienio šalių aukštąsias mokyklas, švietimo sistemas, stipendijų programas, tarptautinių studijų ir mokslinių tyrimų finansavimą.

Studijų užsienyje informacijos centras taip pat administruoja tarptautinius egzaminus (TOEFL, GRE, GED, PMI, MTA, EPSO, SAT, USMLE, TOEIC). Centro egzaminų padalinys atstovauja Educational Testing Service Lietuvoje (egzaminai periodiškai laikomi SUIC kompiuteriniame centre). SUIC testuoja, rengia seminarus apie studijas, apie paruošiamuosius egzaminams kursus,, platina el. aplinkraštį (naujausią informaciją apie stipendijas platindamas elektroniniu paštu).

Studijų užsienyje informacijos centras taip pat atstovauja Šveicarijos fondui Gebert Rüf Stiftung (fondo programa Swiss Baltic Net skirta Baltijos šalių mokslininkų rėmimui), Vokietijos federaliniam aplinkos fondui (DBU) fondui (DBU Rytų Europos stipendijų programa), administruoja Vidurio Europos universiteto (CEU) stipendijų programas.

Centre veikia biblioteka-skaitykla. Joje yra sukaupti leidiniai, žinynai, brošiūros, lankstinukai (anglų, vokiečių ir kt. kalbomis) apie studijas JAV ir Europoje, studijų finansavimą, taip pat kita informacija, reikalinga rengiantis įvairiems užsienio kalbos egzaminams ir kt.

Nuorodos

Oficialus Studijų užsienyje informacijos centro tinklalapis (lietuvių, anglų bei rusų k.)

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius – 100% (+2738-0=2738 wiki spaudos ženklai).