Susitikimai

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Turinys

Karjeros diena „Ateik pasimatuoti“

2019 m. lapkričio 8 dieną 1g-4g klasių mokiniai sugūžėjo į Linkuvos vaikų ir jaunimo užimtumo centro organizuojamą karjeros dieną „Ateik pasimatuoti”, kuri vyko Linkuvos kultūros centre. Renginys prasidėjo Pakruojo rajono savivaldybės mero S. Margio ir jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros, Europos solidarumo korpuso koordinatorės A. Natkevičiūtės sveikinimo žodžiais. Po renginio atidarymo jaunimas buvo suskirstytas į grupeles, kurios skirtingose erdvėse klausėsi R. Šafranov paskaitos apie studijas užsienyje, S. Tenytės paskaitos apie studijas Lietuvoje, išgirdo S. Lipskytės sėkmės istoriją, sužinojo A. Viltrakio viešojo kalbėjimo ir charizmos paslapčių. Mokiniai, išgirdę įvairių žmonių pasakojimus, sugrįžo į salę, kurioje prasidėjo mini konferencija. Jos metu buvo pristatytas projektas „Važiuojam!“. Praktikos savaitės dalyviai dalinosi patirtimi. G. Jasiūnienė kalbėjo apie savanorystę Lietuvoje ir mūsų rajone. Konferenciją užbaigė savanoris A. Viltrakis, kuris pasakojo mokiniams, kaip jam savanorystė padėjo užaugti kaip asmenybei.

„Pasimatuok profesiją“

Po arbatos pertraukėlės mokiniai buvo kviečiami į „gyvąją biblioteką“, kurioje jaunimas galėjo sužinoti tarptautinės savanorystės reikšmę ir savanoriavimo mūsų šalyje galimybes, išsiaiškinti, kas yra ir kaip veikia Europos solidarumo korpusas, praktiškai išbandyti Šiaulių profesinio rengimo centro studentų siūlomas veiklas. Taip pat mokiniai galėjo pasikalbėti su psichologo, teisininko, gydytojo, policininko, karininko, pedagogo, socialinio darbuotojo, politiko profesijų atstovais, sužinoti jų darbo subtilybes, pliusus ir minusus. Nebuvo pamiršti ir tie, kurie birželio 17-21 dienomis dalyvavo praktikos savaitėje. Jiems įteikti praktikantų pažymėjimai.

Karjeros diena buvo naudinga ir įdomi visiems dalyviams. Tarsi vyšnia ant torto renginio uždarymui buvo Sadboi koncertas.

3gb klasės mokinė Gabija Dambrauskaitė

Vasara – susitikimų metas

Nuo seno įprasta, kad Linkuvos gimnazijos auklėtiniai dažniausiai susitinka per garsiuosius Škaplierinės atlaidus. Gimnazijos šimtmetis paskatino sugrįžti į mokyklą ir susitikti su klasės draugais net keturias laidas, šiemet šventusias įvairius mokyklos baigimo jubiliejus.

Po trisdešimties metų susitikę Rasos Ašmenavičienės 65 –tos laidos auklėtiniai džiaugėsi radę savo mokyklinių metų pėdsakus: tradicinio spektaklio nuotrauką, vinjetę ir , svarbiausia, paveikslą, kurį išeidami padovanojo mokyklai. Taip ši laida pradėjo gimnazijoje naują tradiciją – paskutinio skambučio šventės metu abiturientai palieka mokyklai dovaną. Dabar jau nemažai paveikslų puošia mokyklos erdves, nes šią tradiciją puoselėja kitos abiturientų laidos.

Prabėgo keturiasdešimt metų, kai mokyklą baigė 55 –oji gimnazijos laida. Šiemet susitiko , dalinosi prisiminimais viena iš trijų šios laidos klasių – šviesios atminties mokytojos Stanislavos Lovčikaitės auklėtiniai, kuriuos sukvietė Rima Ašmonavičiūtė – Juozapavičienė, Regina Pupinytė. Su meile ir dėkingumu jie prisiminė savo Auklėtoją, visus Mokytojus. Jų laukė paruošta senoji klasė „raudonuosiuose rūmuose“, tada per atnaujintą, gerokai per tiek metų ūgtelėjusį mokyklos parką, įkurtą 1971 m. direktoriaus J.Klikūno, pasuko prie „baltųjų rūmų“. Čia džiaugėsi išgražėjusia modernia mokykla, ilgokai užtruko gimnazijos muziejuje, kuriame sukaupta nemažai medžiagos apie jų Auklėtoją. Juos domino viskas, net koks yra laivo „Linkuva“ likimas.

Mokytojos Aldonos Bučaitės 67 –oji laida baigė neramiais pirmaisiais nepriklausomybės metais. Auklėtojai tai ypatinga laida, iki šiol žavinti nuoširdumu, atvirumu, noru įveikti visokias baimes, eiti pirmyn iškelta galva. Šį susitikimą po 28 –erių metų organizavo Renata Dambrauskaitė – Pėželienė, norėdama pagerbti auklėtoją, kuri šiemet palieka gimnaziją, aplankyti Linksmučiuose palaidotą klasės draugę Aureliją Mišauskaitę.

90 - oji laida baigė gimnaziją prieš penkerius metus. Šios laidos auklėtojos – Aldona Bučaitė ir Vaiva Klupšienė. Simboliška, jog jaunimas sutarė susitikti šešioliktą valandą dvidešimt minučių prie mokyklos laiptų. Susirinko beveik pusė. Nemažai iš jų atvažiavo iš užsienio – o dar sako, kad jaunimas mokyklos nemyli! Smagu buvo matyti besišypsančius veidus, klausytis pasakojimų apie tai, ko jie pasiekė. Laida buvo vadinama nelabai stipria, tačiau šiandien visais atvykusiais galima didžiuotis, kiekvienas radęs savo kelią, daugelis toliau siekia užsibrėžtų tikslų. Jau taip sutapo, jog ši laida abiems auklėtojoms buvo paskutinė: mokytoja Aldona nebeėmė kitos auklėjamosisos klasės, o Vaivai dėl pasikeitusio krūvio teko atsisakyti auklėtinių. Muziejaus svečių knygoje jie paliko puikų įrašą: „vaikštant mokyklos koridoriais apima gili nostalgija, tačiau džiaugiamės širdį virpinančiais prisiminimais ir labai didžiuojamės tuo, kad baigėme būtent šią gimnaziją!“


Parengė Alma Bajalienė ir linkuvos gimnazijos muziejaus vadovė Aldona Ašmonavičienė A. Bajalienės nuotraukoje: Linkuvos gimnazijos 90 laidos bendraklasiai ir jų auklėtojos V. Klupšienė ir A. Bučiatė f. susitikimas 90

  • „Vasara – susitikimų metas“//„Auksinė varpa“, 2018 m. liepos 17 d.

"Kaip pasirinkti profesijos kelią" 2019 m.

Visų studijų metais kaupė įvairią patirtį, pradėjo domėtis natūraliu, sveiku gyvenimo būdu, vis labiau domino tikėjimas. Žalingi įpročiai niekada netraukė, tad tai dar labiau paskatino gyventi sveikai ir rūpintis ne tik savimi, bet ir aplinka.

Nuo 2012 metų taip pat pradėjo praktikuoti Ashtanga jogą, išbandė ir kitus jogos tipus: Acro, Hatha, Bikram, Iyengar.

Dviračių kelionė Eruopos pietuose:

https://www.youtube.com/watch?v=6JpkhsvEMy4&list=PLslJ-4OrXSAnyfgc8Gz8s5UWHbC-9g_4g

2-4g klasių mokiniai klausėsi buvusios Linkuvos gimnazijos mokinės, psichologės Ievos Kurmytės paskaitos apie streso mažinimą. Po paskaitos mokiniai kalbėjo su Ieva apie jos gyvenimą po mokyklos, profesijos pasirinkimą ir apie tą patį stresą.

Buvo labai smagu sugrįžti į savo gimnaziją vesti paskaitos: "Kaip pasirinkti profesijos kelią" 2019 sausis...

Dirba Belgijoje Alfredo Fordo Vadybos Mokykloje, kur mokinamas verslo administravimo magistras, komunikacijų ir marketingo koordinatore. https://aford.be/

Taip pat plečia savo psichologijos ir jogos mokymų verslą: reguliariai mokina jogą, konsultuoja klientus bei veda seminarus sveikos gyvensenos, savęs tobulinimo ir emocijų valdymo temomis, organizuoja renginius.

Ievos kuriamas tinklalapis su jos rašomais straipsniais ir kuriamais video: http://evapsychologist.com/


Susitikimas su Degesių pagrindinės mokyklos mokiniais

Matematikos kabinete
Sporto salėje su mokyt. Algimantu Masilioniu


Projektas „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti“ 2017 m.

Linkuvos gimnazijoje gegužės 3 d. įvyko trečias projekto „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti“ susitikimas su Izraelio kariuomenės rezervo seržantu, Vilniaus mero visuomeniniu patarėju Danieliumi Lupšicu.

Pasidomėkite internete, kas tai per žmogus. Danielius Lupšicas gimė ir užaugo Vilniuje, tačiau prieš penkiolika metų jis nusprendė grįžti į savo protėvių žemę, Izraelį. Tapęs šios šalies piliečiu vyras neteko Lietuvos pilietybės, bet liko didelis tėvynės patriotas. Izraelyje Danielius išmoko hebrajų kalbos, tarnavo Izraelio gynybos pajėgose (Izraelio kariuomenėje), sutiko savo būsimą žmoną, vedė ir susilaukė trijų vaikų.

Danielius Lupšicas Linkuvos gimnazijoje

Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/…/lietuvoje-gimes-ir-auges-zydas-izrael…

Abiturientų išvyka į Kauną 2017 m.

Kovo 17 dieną Linkuvos gimnazijos abiturientai, lydimi mokytojos Joanos Gelžinienės, dalyvavo Aleksandro Stulginskio universiteto atvirų durų dienoje ir lankėsi Kauno kolegijoje.

Tai buvo puiki galimybė susipažinti su aukštosiomis mokyklomis, į kurias galbūt bus stojama. Abiturientams ši kelionė buvo be galo naudinga, nes visi turėjo progą iš arčiau susipažinti su studentų gyvenimu, kuris laukia jau kitąmet. Kelionės metu ne tik puikiai praleidome laiką, bet ir turėjome galimybę dalyvauti autosporto lenktyninko Benedikto Vanago ir AB „East West Agro“ direktoriaus Gedimino Kvietkausko diskusijoje „Būk geriausia savo versija“, apsilankyti universiteto mokslo laboratorijose, sudalyvauti darbo pokalbyje, apsimesti delegacija iš užsienio, žaisti logistikos žaidimus. Kolegijoje susipažinome su siūlomomis studijų programomis, sužinojome, kurios specialybės paklausiausios, kuo skiriasi studijos universitete ir kolegijoje, sulaukėme atsakymų į visus rūpimus klausimus.

Namo visi grįžome pasisėmę gerų emocijų bei kupini vilčių dėl ateities.

Abiturientai dalyvavo Aleksandro Stulginskio universiteto atvirų durų dienoje ir lankėsi Kauno kolegijoje

Paulius Pašakarnis, 4g klasė

A.Tapinas su projektu „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti“

Susitikimas su A.Tapinu
LG A.Tapinas susitikimas.jpg

Linkuvos gimnazija buvo atrinkta dalyvauti Andriaus Tapino inicijuojamame projekte „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti“. Projekto metu, kas 3 savaites gimnazijoje sulauksime 4 garsių Lietuvos žmonių apsilankymų ir paskaitų. Kad stiprintume ir glaudintume bendradarbiavimą tarp Pakruojo rajono mokyklų, į šiuos susitikimus pakvietėme ir po 10 Žeimelio bei Atžalyno gimnazijų moksleivių.

Pirmasis susitikimas su Andriumi Tapinu vyks jau šį trečiadienį, 2017 m. kovo 8 d., 12 val. 45 min. Pranešimas vyks apie 60 minučių.„A. Tapinas su projektu „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti“ dalyvavo Linkuvos gimnazijoje. Tai žmogus, kuris savo mintimis gali sujaukti žmonių, ypač jauno žmogaus mąstymą. Reikia nebijoti, o bandyti... Labai daug gerų minčių...“

Violeta Gelažienė

Susitiko su moksleiviais

Susitikimas gimnazijoje su seimo nariu


2017 m. vasario 13 d. Seimo narys Arūnas Gumuliauskas praėjusią savaitę rengė susitikimus su moksleiviais „Atžalyno“ ir Linkuvos gimnazijose. Politikams mokiniams kalbėjo apie vasario 16-osios svarbą, valstybę ir patriotizmą. Vyresniųjų klasių moksleiviai domėjosi naujausiomis politinėmis peripetijomis ir švietimo reforma.

Auksinė varpa Simona Lipskytė

Tą pačią dieną vykau į Linkuvos gimnaziją, kuri 2018 m. rengiasi švęsti savo šimtmetį. Tikiuosi, kad iki to laiko mokykla bus galutinai suremontuota, nes statybininkai renovaciją žadėjo baigti dar iki 2017-ųjų.

Seimo narys Arūnas Gumuliauskas susitiko su gimnazistais


Tačiau laikini nepatogumai, nepaveikė neigiamai pedagogų bei mokinių nuotaikų. Mane pasitiko besišypsanti auditorija. Kalbėjomės apie valstybę, patriotizmą. Mokiniams ir mokytojams perdaviau jų žemiečio, mano kolegos Stasio Tumėno linkėjimus. Man patiko tiesiogiai pabendrauti su Lietuvos ateitimi. Manau, kad ji teikia vilčių. Dar būtinai čia sugrįšiu.

Seimo narys Arūnas Gumuliauskas

Šaltiniai

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Emilija Stanevičienė – autorius – 100% (+13309-0=13309 wiki spaudos ženklai).