Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).

Koordinatės:54°40′37″N 25°18′2″E / 54.67694°N 25.30056°E / 54.67694; 25.30056

Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje
Gyvenvietė: [[Vilnius]]
Įkurta: 1993 m. m.
Išleista laidų: 3
Mokinių skaičius virš 280

Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje, TAMV (angl. American International School of Vlnius, AISV) – dieninė, savarankiško mokymosi bendrojo ugdymo mokykla Vilniuje, Subačiaus g. 41, vykdanti ikimokyklinio, pagrindinio, vidurinio ir papildomo ugdymo programas. Įstaigos kodas 111968960, teisinė forma viešoji įstaiga.

Didžioji dalis mokyklos auklėtinių gyvena migruojančiose šeimose. Tai – diplomatų ar Užsienio reikalų ministerijos darbuotojų vaikai, daug keliaujančių verslininkų atžalos. Dalis šeimų, leidžiančių vaikus į TAMV, neslepia ketinimų darbo reikalais ilgesniam laikui išvykti į užsienį ar visai emigruoti.

Mokymo programa

Mokoma anglų kalba pagal Amerikos ugdymo programas. Lietuvių, kaip gimtoji kalba, dėstoma penkis kartus per savaitę pagal lietuviškų vadovėlių programą. Moksleiviai priimami į 1-12 klases, 2-5 metų vaikai – į darželio ir parengiamąją grupes. Mokyklos tikslas – sudaryti sąlygas į Lietuvą atvykusių diplomatų, verslininkų ir nuolat Lietuvoje gyvenančių šeimų vaikams mokytis anglų kalba pagal Lietuvoje ir užsienyje pripažįstamą formaliojo ugdymo programą.

TAMV – vienintelė mokykla Baltijos šalyse, turinti dvejopą tarptautinę akreditaciją: kviečia mokytis pagal amerikietišką bei tarptautinę formaliojo ugdymo programą. Akredituota Pasaulio Tarptautinio Bakalaureato (TB) mokykla, kurioje nuo 2013–2014 mokslo metų 11-12 klasių moksleiviai taip pat gali mokytis pagal IB Diplomo programą.[1]

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija ją pripažįsta kaip atitinkančią šalies švietimo strategiją ir standartus. Įstaiga traktuojama kaip užsienio mokykla Lietuvoje, todėl jos auklėtiniai į šalies aukštąsias mokyklas stoja kaip bet kuris kitas užsienietis.

Mokykla priklauso tarptautinių mokyklų Rytų ir Centrinėje Europoje asociacijai CEESA (Central and Eastern European Schools Association).

Istorija

TAMV – pirmoji tarptautinė mokykla, įkurta Vilniuje 1993 m.

2011 m. mokykla išleido pirmąją abiturientų laidą – ją baigė aštuoni jaunuoliai: 3 lietuviai, austras, amerikietis, JAV lietuvis, vengrė ir graikė. 2012 m. mokyklą lankė daugiau nei 190 vaikų. Daugiau nei pusė jų – lietuviai. Kiti vaikai iš 20 pasaulio šalių: Pietų Korėjos, JAV, Čekijos, Estijos, Indijos, Skandinavijos valstybių ir kt.

Mokyklą išlaiko tėvai, mokantys už savo vaikų mokslą. Be to, mokyklą remia JAV Tarptautinių mokyklų biuras (Office of Overseas Schools). Yra įsteigtas stipendijų fondas gabiems, gerai anglų kalbą įvaldžiusiems 3–12 klasių moksleiviams, kurių tėvai gali pagrįsti finansinį poreikį.

Direktoriai

  • Stephane Ruz

Panašios tarptautinės mokyklos Vilniuje

Šaltiniai


Nuorodos


Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
  • Vitas Povilaitis – autorius – 100% (+4274-0=4274 wiki spaudos ženklai).