Theo Albrecht

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Theodor Paul Albrecht
vok. Theo Albrecht

Gimė 1922 m. kovo 28 d.
Esenas
Mirė 2010 m. liepos 24 d. (88 m.)

Veikla
kaip ir jo vyresnis brolis Karl Albrecht buvo Aldi koncerno savininkas.

Theodor Paul Albrecht (Theo Albrecht, 1922 m. kovo 28 d. Esenas2010 m. liepos 24 d.) – kaip ir jo vyresnis brolis Karl Albrecht buvo Aldi koncerno savininkas.

Theo Albrecht valdo Aldi Nord (būstinė Esenas).

Nuo 1993 pasitraukė iš operatyviojo verslo valdymo ir turtą įnešė į paramos fondus.

Veikla

Theo baigė profesinį mokymą motinos parduotuvėje, įsitraukė į prekybos verslą.

1971 lapkričio 29 Theo Albrecht buvo pagrobtas. Po 17 dienų buvo sumokėta 7 mln. DM išpirka (tarpininkavo vyskupas Francas Hengsbachas). Pagrobėjai buvo sulaikyti ir 1973 nuteisti kalėti (8,5 m. laisvės atėmimo bausme). Theo Albrecht vėliau teisme bandė išsikovoti, kad sumokėta išpirka būtų nurašyta į ypatingąsias išlaidas.

Broliai Albrechtai gyvenę atsiskyrę nuo visuomenės, apie Theo Albrechtą žinoma mažiau nei apie Karlą. Paskutinė Theo Albrechto viešumoje daryta nuotrauka 1971. Vienam reporteriui pavyko dar kartą nufotografuoti abu brolius XX a. 8 deš. pradžioje.

Abu broliai buvo itin taupūs. Vokietijos žiniasklaidoje skelbta, kad pagrobimo metu Theo Albrechto pagrobėjai buvo nustebę, pamatę jo paprastą kostiumą, todėl prieš pagrobdami pareikalavo parodyti tapatybės kortelę.

Theo žaidė golfą bei rinko rašomąsias mašinėles. Gyveno Föhr saloje, 1 km² dydžio nuosavame žemės sklype turėjo įsirengęs golfo aikštyną.

Kaip ir jo brolis Karlas Theo buvo laikomas milijardieriumi; Forbes duomenimis, jo turtas siekė 15,1 mlrd. USD (2006), 22 vieta Forbes sąraše. Abu broliai laikė turtą per Markus-Stiftung ir Siepmann-Stiftung paramos fondus.

Nuorodos

[1] Foto: Theo Albrecht dešinėje, Karlas kairėje


Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius – 102% (+3431-79=3352 wiki spaudos ženklai).