Tony Conrad

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigacija, paiešką
Tony Conrad

Tony Conrad (g. 1940 m. Concord, JAV) yra amerikiečių avangardistas, video menininkas, eksperimentinių filmų kūrėjas, muzikantas ir kompozitorius, garso menininkas, dėstytojas ir rašytojas.

Conrad geriausiai žinomas filmas The Flicker (1966 m.) – kino kritikų laikomas esminiu struktūrinio filmo judėjimo pradžios darbu. Filme rodomos visiškai baltos ir visiškai juodos formos; projektuojamas vaizdas, kaip ir siūlo filmo pavadinimas (angl. flicker – mirgėjimas), sukelia mirgėjimą. Pirmųjų pastarojo filmo prezentacijų metu keli žiūrovai pajuto pykinimą (staigūs šviesos pliūpsniai kai kuriem žmonėm gali sukelti epilepsijos priepuolį).

Muzikos istorijoje Conrad žinomas kaip netiesioginis grupės The Velvet Underground vardatėvis. Lou Reed ir John Cale apsigyvenę Conrad bute rado knygą pavadinimu The Velvet Underground, kurį perėmė muzikantų kolektyvas. Tony Conrad kartu su John Cale, Angus MacLise, La Monte Young ir Marian Zazeela buvo grupės Theater of Eternal Music, pravardžiuojamos The Dream Syndicate nariu.

Nuorodos[taisyti]


Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius – 100% (+1679-0=1679 wiki spaudos ženklai).
Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys

Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai
Vikipedijose
Google paieška
Spausdinti/eksportuoti