Tytuvėnų trečiojo amžiaus universitetas

    Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).

    TYTUVĖNŲ TAU

    Trečiojo amžiaus universitetas Tytuvėnuose įkurtas 2018 metų spalio mėnesį. Iniciatyvos ėmėsi Karašauskytė Regina. Sukvietė į Tytuvėnų regioninio parko Lankytojų centrą visus, ką domino tokia veikla ir darbas prasidėjo.

    Vadovauti Tytuvėnų TAU buvo paskirta Šimkūnienė Irena, iš kurios ir kilo idėja Tytuvėnuose turėti tokio tipo bendruomenę. Porą metų iki pandemijos ribojimų universiteto skelbiamus užsiėmimus lankė apie 70 tytuvėniškių ir apylinkės gyventojų. Po pandemijos lankytojų skaičius gerokai sumažėjo (kažkas nebegalėjo lankyti paskaitų dėl darbo, kažkas vengia didesnių susibūrimų...). Užsiėmimus 2023 m. lanko apie 40 studentų.

    Veiklos sritys Tytuvėnų TAU yra kelios: sveikatos, meno, turizmas ir kraštotyra. Sveikatos fakulteto lankytojai klausosi įvairių paskaitų, lanko mankštas. Meno – užsiima įvairiomis meniškomis veiklomis, klausosi teorinių paskaitų. Turizmo ir kraštotyros studentai domisi kraštotyros teorija, vyksta į žygius, piknikus, įvairias ekskursijas bei edukacijas. Vyksta bendri užsiėmimai visų sričių studentams.

    Nuo 2023 metų pavasario dalis studentų tapo Tytuvėnų kultūros centro skaitovais. Dalyvauja spektakliuose bei įvairiuose renginiuose kaip skaitovai.

    Sveikatos fakultetas

    Sveikatos fakultete kiekvienais metais išklausoma po keletą sveikai gyvensenai bei sveikatos problemoms skirtų paskaitų.

    Sportas, šokiai

    Turizmas ir kraštotyra

    Meno studija, skaitovai

    TAU Tytuvėnai dėstytojai

    Per keletą metų Trečiojo amžiaus universiteto studentams paskaitas skaitė bei praktinius užsiėmimus vedė daug įvairių sričių specialistų. Tai medikai, psichologai, gamtininkai, žolininkai, menininkai, literatai, sveiko gyvenimo propaguotojai, teisininkai ir kt.

    Bendri renginiai

    Šaltiniai

    • TAU Tytuvėnai metraštis. B. Buchienės asmeninis archyvas.

    Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

    Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
    • Bronislava Buchienė – autorius ir redaktorius – 100% (+13579-20=13559 wiki spaudos ženklai).