Upninkų pagrindinė mokykla

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Jump to navigation Jump to search
Upninkų pagrindinė mokykla
Upninkų pagrindinė mokykla herbas
Upninkų pagrindinė mokykla
Gyvenvietė: Upninkai
Adresas: Šventosios g. 7
Įkurta: 1900 m.
Mokinių skaičius 96 (2013 m.)
Mokytojų skaičius 13 (2013 m.)
Mokyklos direktorė(-ius) Danguolė Vasiliauskienė

Žiūrėti didesniame žemėlapyje

Upninkų pagrindinė mokykla – dieninė, savarankiško mokymosi bendrojo lavinimo mokykla Upninkuose, Šventosios g. 7, vykdanti pradinio, pagrindinio ir papildomo ugdymo programas lietuvių kalba. Įstaigos kodas 190304630. Steigėjas Jonavos rajono savivaldybės taryba.

Istorija[taisyti]

Pirmoji Upninkų mokykla, veikusi nuo XVIII a., buvo parapijinė. Vaikus skaityti ir rašyti mokė vargonininkas. Mokinių būdavo nuo 3 iki 19. Mokyta lenkų kalba. Mokykla veikdavo lapkričiokovo mėnesiais. Yra žinių, kad apie 1882 m. parapijinė mokykla veikė Motiejaus Utkos namuose. Vėliau buvo perkelta į Upninkų parapijos namus.

Pradžios mokykla Upninkuose atidaryta 1900 m. Joje mokėsi 37 mokiniai. Pradžios mokykloje buvo keturi skyriai. Knygų buvo mažai, jas labai vertino. 1944 m. liepos mėn., traukiantis frontui, mokykla buvo sudeginta.

Tinkamų patalpų Upninkų kaime nebuvo, todėl mokykla įsikūrė Aukštakaimio kaime, Tomo Morkūno namuose, 1949 m. mokykla buvo perkelta į Gudonių kaimą, į Prano Slepeikos namus. Šie žmonės buvo ištremti į Sibirą. Nuo 1949 iki 1950 m. veikė progimnazija. Dauguma mokinių baigdavo keturias klases. Penktokų buvo virš 30.

1964 m., pradėjus kurtis Upninkų gyvenvietei, pastatytas naujas mokyklos pastatas ir įkurta aštuonmetė mokykla. Šalia mokyklos įkurtas bendrabutis, kuriame gyveno apie 20 mokinių. Tuo metu mokyklos direktorius buvo Jonas Ertmanas.

Nuo 1987 m. Upninkuose veikė vidurinė mokykla. Mokyklai vadovavo Stanislavas Bernikas. Mokykla garsėjo jaunaisiais gamtininkais, dailininkais, sportininkais, literatais.

Nuo 2001 m. rugsėjo 1 d. vidurinė mokykla reorganizuota į pagrindinę.

Direktoriai[taisyti]

Nuorodos[taisyti]

Mokyklos svetainėSudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.

Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius – 103% (+2883-75=2808 wiki spaudos ženklai).