Ututi

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).

Ututi – internetinė sistema studentams, kurioje studentai gali įkurti savo grupes bei dalintis studijų medžiaga. Projektas veikia Lietuvoje ir Lenkijoje. Portalo pavadinimas kilo iš Afrikoje vartojamos Mabia kalbos, joje „Ututi“ reiškia „smegenys“.

Funkcijos

Ututi leidžia kurti savo akademines grupes, kurios turi el. pašto konferencijas (arba forumus) bei failų kaupyklas. Unikali portalo funkcija yra dalykai. Kiekviena grupė gali nurodyti, kuriuos dalykus ji šiuo metu studijuoja – taip visų šį dalyką stebinčių grupių nariai gauna pranešimus, kai tuose dalykuose įkeliamos naujos bylos arba papildomas wiki.

Istorija

  • 2009 m. pavasarį pradėti portalo programavimo darbai, o rugsėjį startavo pirmoji portalo versija.
  • 2010 m. balandį portalui pavyko pritraukti verslo angelo investiciją.
  • 2010 m. rugsėjį projektas ututi.pl startavo Lenkijoje

Kontraversijos

2010 m. kovą projektas patyrė pirmąjį konfliktą, dėstytojas pasipiktino savo darbų talpinimu į ką projekto autoriai greitai sureagavo, tačiau šios problemos Ututi kūrėjai iki galo dar neišsprendė.

Projekto gyvavimo pradžioje, nežiūrint į tai, kad projekto autoriai viešai skelbia nusistatymą prieš plagijavimą ir nusirašinėjimą, jis buvo siejamas su paruoštukių (šperų) portalais ir buvo baiminasi, kad Ututi skatins akademinį nesąžiningumą.

Ateities planai

Ututi plečia savo veiklą ir bando tapti specializuotu socialiniu tinklu universitetams, panašiai kaip Yammer.com skirtas verslui. Ututi apjungs akademine veikla besidominčius žmones: studentus ir dėstytojus. Ši idėja 2010 m. spalį Lenkijoje vykusiame startuojančių verslų mugėje „DemoCamp“ užėmė trečiąją vietą.

Socialinė veikla

  • 2009 m. gruodį universitetų fakultetuose Ututi organizavo „Konspektų dalinimosi dieną“. Šios šventės tikslas buvo paskatinti studentus dalintis savo sukauptais konspektais.
  • 2010 m. birželį įvyko akciją „Ate kuprinei“. Renginio tikslas suburti studentus ir moksleivius. Studentai galėjo atsinešti per mokslo metus mokykloje sukauptais jau nebereikalingais vadovėliais ir pamokų užrašais, o moksleiviai juos pirkti, pasiskolinti ar tiesiog pasiimti.

Šaltiniai


Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
  • Vitas Povilaitis – autorius – 100% (+3091-0=3091 wiki spaudos ženklai).