Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultetas

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
(Nukreipta iš puslapio VU Ekonomikos fakultetas)
Jump to navigation Jump to search
Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultetas
VU ekonomikos fakultetas, II rūmai.jpg
Įkurtas 1924 m.
Dekanas Birutė Galinienė
Vieta Vilnius, Lietuva
Darbuotojai 150 (2009 m.)[1]
Studentai 5800 (2009 m.)
Bakalaurai … (2009 m.)
Doktorantai 39 (2009 m.)
Svetainė www.ef.vu.lt

Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultetas – vienas iš Vilniaus universiteto fakultetų, kuriame ruošiami ekonomikos, vadybos ir vadybos informacinių sistemų specialistai. Nuosekliosios studijos - 3 studijų pakopų (bakalauro, magistro bei daktaro). Vykdoma 18 programų (neįskaitant doktorantūros): 3 bakalauro ir 15 magistro studijų programų. Vadybos ir verslo administravimo bakalauro programose - 4 specializacijos, ekonomikos programoje – 5. Fakultete veikia 9 katedros ir Verslo informacijos ir konsultacijų centras. Dirba 14 profesorių, 94 docentai ir daktarai, 42 lektoriai ir asistentai[2].

Istorija[taisyti]

Ekonominių disciplinų dėstymo pradininkas Vilniaus universitete - Jeronimas Stroinovskis (1752–1815), nuo 1783 m. skaitęs kursą „Prigimtinė teisė“, kuriame buvo dėstoma ir fiziokratų ekonominė teorija. 1819 m. Vilniaus universiteto Fizikos ir matematikos fakultete įsteigta Žemės ūkio katedra.

1922 m. Kaune įsteigtame universitete ekonomistai pradėti rengti nuo 1923 m. (1927 m. išleista pirmoji laida: studijas baigė 3 diplomuoti ekonomistai). Ekonomikos skyrius Teisių fakultete pagal Universiteto statutą įsteigtas tik 1930 m. Ekonomikos skyriuje veikė 5 katedros: Politinės ekonomijos ir statistikos, Finansų mokslo, Ekonominės politikos, Privatinio ūkio mokslo ir Prekybinės teisės[3].

Struktūra[taisyti]

Ekonomikos fakulteto institucijos - fakulteto taryba (aukščiausioji fakulteto institucija; jos nutarimai privalomi visiems fakulteto darbuotojams ir studentams) ir dekanas. Fakulteto tarybą sudaro 23 nariai iš fakulteto mokslininkų ir studentų. Fakulteto dekanė, 3 prodekanai ir bendrųjų reikalų skyriaus vedėjas sudaro fakulteto administraciją[4].

Šaltiniai[taisyti]

Nuorodos[taisyti]

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius.