Varškėčiai

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Varškėčiai su razinomis

Varškėčiai (rus. сырникиukr. сирники; brus. сырнікі) – kepti varškės blynai, patiekiami su grietine, uogiene, džemu, medaus ar obuolių padažu. Tešloje taip pat gali būti razinų dėl papildomo skonio. Lenkijos paveldo patiekalas. Populiarūs rusiškoje, baltarusiškoje, latviškoje, lietuviškoje, serbiškoje ir ukrainietiškoje virtuvėse. Rusijoje jie taip pat žinomi kaip tvorozhniki (творожники).

Varškėčiai yra pagaminti iš varškės, sumaišytos su miltais, kiaušiniais, cukrumi, kartais pridedant vanilės ekstrakto. Minkšta tešla virsta į blynus, kurie kepami paprastai su augaliniu aliejumi. Išorė tampa traški, o vidus – minkštas. Varškėčiai yra saldūs ir dažniausiai pateikiami pusryčiams ar desertui. Savo paprastumu ir puikiu skoniu varškėčiai tapo labai populiarūs Rytų Europoje.

Pavadinimas varškėčiai (сырники) yra kilęs iš žodžio rus. сыр ar žodžio ukr. сир. Abiem kalbomis tai reiškia „sūris“. Nors šiuolaikinė žodžio prasmė сыр rusų kalboje reiškia geltoną sūrį, originali žodžio prasmė slavų kalboje reiškė minkštą baltą sūrį, panašų į dabartinį varškės sūrį, kuris dar vadinamas ukr. домашній сир ir rus. творог. Taigi, žodis сырники kilo iš senos prasmės žodžio syr, reiškusio minkštą baltą sūrį.

Nuorodos

Vikiknygos

Wikibooks logo
Commons-logo.svg.png Vikiteka: Varškėčiai – vaizdinė ir garsinė medžiaga

Vikiteka


Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
  • Vitas Povilaitis – autorius – 100% (+2576-0=2576 wiki spaudos ženklai).