Vilniaus Vladislavo Sirokomlės vidurinė mokykla

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Jump to navigation Jump to search
Vilniaus vidurinė mokykla
Gyvenvietė: Vilnius
Adresas: Linkmenų g. 8
Įkurta: 1951 m.
Išleista laidų: 52
Mokinių skaičius 863 (2013 m.)
Mokytojų skaičius 83 (2013 m.)
Mokyklos direktorė(-ius) Danuta Silienė

Žiūrėti didesniame žemėlapyje

Vilniaus Vladislavo Sirokomlės vidurinė mokykla – dieninė, savarankiško mokymosi bendrojo lavinimo mokykla Vilniuje, Linkmenų g. 8, vykdanti pradinio, pagrindinio, vidurinio ir papildomo ugdymo programas lenkų kalba. Įstaigos kodas 190001462.

Istorija[taisyti]

Pasibaigus 1950-1951 mokslo metams, iš 16-osios lenkų-rusų mokyklos, įsikūrusios Vilniuje, Ukmergės g. 3, rusų klasės buvo iškeltos kitur, o mokykla su lenkų dėstomąja kalba pavadinta 35-ąja septynmete mokykla. 1954 m. mokykla tapo vidurinė, jai suteiktas 19-asis numeris. 1959 m. išleista pirmoji 16 abiturientų mokyklos laida.

Vadovaujant Zinaidai Subačiuvienei mokykla perkelta į kitą pastatą. Dėl naujo pastato rūpinosi ne tik mokyklos vadovybė, bet ir mokinių tėvai. 1971 m. visos Vilniaus 19-osios vidurinės mokyklos klasės persikėlė į naują pastatą Linkmenų g. 8.

1989 m. gegužės 22 d. mokyklai suteiktas lenkų poeto ir rašytojo Vladislovo Sirokomlės vardas. Vilniaus ir Vilniaus krašto mylėtojų draugijos Olštyno (Lenkija) skyriaus pastangomis mokykla turi savo vėliavą, kurioje pavaizduota lyra (dėl savo kūrybos Vl. Sirokomlė vadinamas kaimo lyriku) bei užrašyti mokyklos globėjo gimimo ir mirties metai. Lenkų kalbos mokytojos Lucijos Molčanovič iniciatyva ir pastangomis mokykloje įkurtas Vl. Sirokomlės atminimo kambarys, kuriame saugomi įvairūs eksponatai: pirmosios poeto išleistos knygos, monografijos, nuotraukos ir kt. 1998 m. mokykloje lankėsi Lenkijos Respublikos Prezidentas Aleksandras Kvasnevskis (lenk. Aleksander Kwaśniewski) su žmona.

Mokyklos projektinis pajėgumas yra 794 vietų, todėl pamokos vyksta dviem pamainomis. Mokykloje yra 10 gimnazijos klasių: 6 klasės – humanitarinio profilio; 4 klasės – realinio profilio. Nuo 1989 m. mokykloje veikia harcerių draugovė, šiuo metu draugovėje yra 60 narių. Dainų ir šokių ansamblis „Wilenka“ („Vilnelė“) – seniausias mokyklinis folkloro ansamblis Lietuvoje, įkurtas 1972 m.

Direktoriai[taisyti]


Nuorodos[taisyti]

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius (+3006-13=2993 wiki spaudos ženklai).