Visuotinė latvių Dainų ir Šokių šventė

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Vaizdas:5th ordinary songfestival riga 1910.jpg
Penktoji Latvių dainų ir šokių šventė 1910 m.

Visuotinė latvių Dainų ir Šokių šventė (latv. Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki) yra kultūros festivalis Latvijoje.

Ši šventė yra vienas rekšmingiausių įvykių Latvijos kultūroje, vyksta kartą per 5 metus Rygoje. Šventėje dalyvauja apie 30 000 dalyvių, tarp kurių chorai, šokių kolektyvai, pučiamųjų orkestrai, folkloro grupės, etnografiniai ansambliai, liaudies muzikos ansambliai, kaimo kapelos, kanklininkų ansambliai, taikomojo ir vaizduojamojo meno studijos, vokaliniai ansambliai, saviveikliniai teatrai ir užsienio kolektyvai. Latvių Dainų ir Šokių šventėje vyksta ne tik pasirodymai, bet ir varžybos, kuriose paaiškėja laureatai. Reikšmingiausias vaidmuo tenka chorams ir šokių kolektyvams. Paprastai paskutinės Dainų ir Šokių šventės dienos rytą vyksta šventinė eisena, kurioje dalyvauja visi jos dalyviai, o vakare Mežaparko estradoje vyksta uždarymo koncertas.

Dainų šventė vyko tiek Rusijos imperijoje, tiek SSRS, tiek nepriklausomoje Latvijoje. Pirmoji Dainų šventė vyko 1873 m. Nuo to laiko iš viso šventė vyko 23 kartus. 1948 m. pirmąkart šventėje dalyvavo ir šokių kolektyvai. Nuo 1960 m. kas 5 metai vyksta ir Latvijos mokyklų jaunimo Dainų ir Šokių šventė.

Nuorodos


Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius – 102% (+2116-48=2068 wiki spaudos ženklai).