Vydūnas Šaltenis

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigacija, paiešką
Vydūnas Šaltenis
Vydūnas Šaltenis.jpg

Gimė 1938 m. sausio 1 d.
Kaune
Mirė 2007 m. lapkričio 5 d. (69 m.)
Vilniuje

Veikla
Fizikos ir matematikos instituto ilgametis darbuotojas, profesorius, habil. daktaras.

Vydūnas Šaltenis (1938 m. sausio 1 d. Kaune - 2007 m. lapkričio 5 d. Vilniuje) - Fizikos ir matematikos instituto ilgametis darbuotojas, profesorius, habil. daktaras.

Gyvenimo kelias

Vydūnas Šaltenis gimė Kaune, mokytojų šeimoje. 1946 m. jo tėveliai persikėlė dirbti į Uteną. 1954 m. Vydūnas baigė Utenos vidurinę mokyklą, o 1959 m. - Kauno politechnikos institutą (dabar - Kauno technologijos universitetas) su pagyrimu. Labai gabus ir talentingas Elektrotechnikos fakulteto absolventas - inžinierius elektrikas iškart po studijų buvo nukreiptas dirbti į Lietuvos MA Energetikos ir elektrotechnikos institutą. Jo stiprus polinkis moksliniam darbui nebuvo nepastebėtas. 1964 m. buvo priimtas į aspirantūrą ir jau po dvejų metų apgynė disertaciją, įgydamas technikos mokslų kandidato (dabartiniais terminais - mokslų daktaro) laipsnį.

1969 m. V. Šaltenis pradėjo dirbti Fizikos ir matematikos institute (dabar - Matematikos ir informatikos institutas). Čia visu pilnumu atsiskleidė jo neeiliniai gebėjimai ir talentas. 1988 m. apgynė informatikos habil. daktaro disertaciją, o 2001 m. jam buvo suteiktas profesoriaus pedagoginis mokslo vardas ir jo mokslo darbai buvo įvertinti Lietuvos mokslo premija. Pastaraisiais metais, kiek beleido nusilpusios jėgos, toliau dalyvavo instituto veikloje, skaitė studentams paskaitas, rašė doktorantams skirtą vadovėlį. Buvo labai mėgiamas tiek kolegų, tiek ir studentų.

Vydūno Šaltenio kūrybinis palikimas - virš 90 mokslinių straipsnių, 4 monografijos, 5 aukštųjų studijų vadovėliai. Deja, negailestinga mirtis nutraukė jo reikšmingus darbus bei gausius neįgyvendintus sumanymus.

Jo žmogiškasis palikimas - tai darbštumas ir pareigingumas, tolerantiškumas ir principingumas. Ir, žinoma, nepriekaištingas taktiškumas bei inteligentiškumas.

Vydūnas Šaltenis palaidotas Vilniuje Karveliškių kapinėse.

Šaltiniai

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius – 100% (+3219-0=3219 wiki spaudos ženklai).
Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys

Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai
Google paieška
Spausdinti/eksportuoti