Zenonas Stanevičius

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Jump to navigation Jump to search
Zenonas Stanevičius
Zenonas Stanevičius.jpg

Gimė 1945 m. sausio 19 d.
Pakruojo r. Linkuva, Paguliankos km.
Mirė 2017 m. liepos 4 d. (72 m.)
Pakruojo r. Linkuva

Tėvas Danielius Stanevičius
Motina Ona Stabužytė - Stanevičienė
Sutuoktinis(-ė) Emilija Stanevičienė
Vaikai

Ernestas g.1973 m. Viktoras (1979-2004)


Veikla
Linkuvos gimnazijos kūno kultūros bei matematikos mokytojas ir buvo pionierių vadovas bei pradinio karinio parengimo vadovas.
Linkuvos specialiosios mokyklos mokytojas

Išsilavinimas 1963 m. Linkuvos gimnazija,
Joniškėlio žemės ūkio technikumas

Zenonas Stanevičius (g. 1945 m. sausio 19 d. – 2017 m. liepos 4 d.) – Linkuvos gimnazijos anglų kalbos, kūno kultūros bei matematikos mokytojas ir buvo pionierių vadovas bei pradinio karinio parengimo vadovas. Linkuvos specialiosios mokyklos mokytojas.

Gyvenimo kelias[taisyti]

Zenonas Stanevičius gimė 1945 m. sausio 19 d.


Pusbrolis Leopoldas Stanevičius. 1952 m. pradėjo lankyti Ruponių pradinę mokyklą. 1957 m. tęsė mokslus Linkuvos K.Požėlos vidurinėje mokykloje. 1963 m. baigė Linkuvos gimnazijos XXXIX laidą. Brolis Alfonsas Stanevičius.

Įstojo į Vilniaus valstybinį pedagoginį institutą. Vėliau baigė Joniškėlio žemės ūkio technikumą

Baigę ir dirba Linkuvoj-mokytojai 1974

Linkuvoje 1963 metais pradėjo dėstyti mokykloje anglų kalbą, kūno kultūrą ir buvo pionierių vadovas, 1990 metais panaikinus pradinį karinį rengimą mokyklose, pradėjo dirbti Linkuvos specialioje mokykloje ir dirbo iki 2010 metų.

1974 m.
Talkoje: Zenonas Stanevičius, Antanas Gediminskas, Leonas Žalkauskas, Vladas Čepas, Vladas Urbonavičius.
LINKUVOS t.ū. darbuotojai (administracija sėdi) Antras iš kairės Naumas Krupeninas, Emilija ir Kazimieras Tamošiūnai 1962 m. Dūdoriai: Ignas Blinkevičius, Povilas Kabalinskas, Antanas Gediminskas, Žilinskas, Zenonas Stanevičius, Petras Stancelis, Vladas Valionis, Bronius Latonas, Algis Lapšys, Vytautas Valionis, Bronius Vinskūnas

Mirė 2017 m. liepos 4 d. palaidotas Linkuvos kapinėse.

LG Z. Stanevičiaus kapas.jpg

Prisiminimai[taisyti]

Cquote2.png
1980 m. linkuviai mokiniai laive „Linkuvoje“. Amžinai jūroje liko „Linkuvos“ kapitonas – 50 metų Anatolijus Bobrovas, kapitono vyr. padėjėjas Ivanas Vorožcovas (47 m.), kapitono antrasis padėjėjas Vladimiras Krylas (40 m.), vyr. mechanikas Valentinas Popkovas (61 m.) ir kiti jūreiviai.

Buvo toks karinio parengimo mokytojas. Tikras karininkas. Ne pagal antpečius ar uniformą (mes jų niekada ir nematėm). Bet pagal elgesį ir laikyseną. Visada pasitempęs, santūrus, inteligentiškas. Pamokos vykdavo rusų kalba, bet mes viską suprasdavom, nes mokėjom rusiškai. Labiausiai laukdavom pamokų, kai reikėdavo eiti į šaudyklą (kalneliuose) šaudyti. Tikslas būdavo pataikyti į taikinį ir surinkti kuo daugiau taškų. Nuo to priklausydavo pažymys. Tai aš per savo akinius blogai matydama ne tik kad nesurinkdavau taškų, bet ir į taikinį nepataikydavau, o tik į sieną. Todėl kartą ant savo „akuliorių” užsidėjau, berods, Laimutės Ragulytės akinius ir surinkau nemažai taškų. Mūsų mokytojas tada, turbūt, pagalvojo: „Ačiū dievui, nors kartą siena nenukentėjo”.


Gida Zakarevičiūtė − Skeizgeliene 1977 m.Linkuvos gimnazijos LIII laida.

Cquote1.png
Cquote2.png
Specialiosios mokyklos jubiliejuje
1990 m. rugsėjo 1 d. Zenonas Stanevičius pradėjo pedagoginę veiklą Linkuvos specialiojoje mokykloje ir dvidešimt metų atidavė negalią turinčių mokinių ugdymui ir lavinimui. Dirbo žemės ūkio darbų mokytoju, auklėtoju, vyr. auklėtoju, vadovavo „Linksmųjų muzikantų“, „Jaunųjų pynėjų“ būreliams. Savo nuoširdžiu ir sąžiningu darbu įgijo mokinių meilę, pagarbą ir pasitikėjimą. Pedagogas ugdė jų darbštumą, asmeninę atsakomybę, savarankiško gyvenimo įgūdžius, bendravimo kultūrą, lavino meninius gebėjimus, mokė muzikuoti ir įvairių pynimo darbelių. Mokytojas mėgo muziką, grojo akordeonu. Pedagoginiame darbe Zenonas Stanevičius pasižymėjo atsakingumu, pareigingumu, ypatingu reiklumu sau ir kitiems. Buvo inteligentiškas, visada pasitempęs, santūrus, jautrus, taktiškas, turėjęs tvirtas vertybines nuostatas, mokėjęs gerbti kiekvieną savo kelyje sutiktą žmogų ir gerbiamas bendradarbių, mokinių, jų tėvų bei visuomenės.

Linkuvos specialiosios mokyklos bendruomenė

Cquote1.png


Šaltiniai[taisyti]


Parengė: Jūratė Domeikytė ir Samanta Jasnauskaitė su vadove Birute Deveikiene, perdavė Emilija Stanevičienė.

Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.

Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai:
  • Emilija Stanevičienė – autorius ir redaktorius – 79% (+5054-384=4670 wiki spaudos ženklai).
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius – 30% (+1900-191=1709 wiki spaudos ženklai).