Zoologijos sodas

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Jump to navigation Jump to search
Kupranugariai Lietuvos zoologijos sode

Zoologijos sodas – vieta, kur aptvaruose laikomi ir veisiami gyvūnai viešo demonstravimo, švietimo, gamtosaugos ir (ar) mokslo tikslais. Šiuo metu (2011 m.) Lietuvoje yra 5 zoologijos sodai arba parkai. Veikia tik vienas valstybinis zoologijos sodas – 1938 m. Kaune įkurtas Lietuvos zoologijos sodas. Kiti keturi zoosodai įkurti privataus kapitalo pagalba:

Yra pakankamai pavyzdžių, kuomet zoologijos sodai padeda išsaugoti nykstančias ar beveik išnykusias rūšis ir grąžinti jas į įprastas gyvenamąsias vietas. Pavyzdys – Europos strumbrai, kurių kadaise buvo likę tik keli ir tie patys nelaisvėje. Taip pat išsaugoti ir baltieji oriksai (Oryx leucoryx), havajinės berniklės (Branta sandvicensis). Kai kurie zoologijos sodai tiria gyvūnus gamtoje.

Istorija[taisyti]

Įrengimas[taisyti]

Seniau zoologijos sodai būdavo įrengiami veikiau žiūrovų, o ne gyvūnų patogumui. Sukurti originalų aptvarą buvo svarbiau, nei rūpintis jame esančiu gyvūnu. Dėl to kažkada respektabilūs sodai turi skirti daug lėšų narvų ir aptvarų rekonstrukcijai pagal nustatytus standartus.

Yra atvirų zoologijos sodų, primenančių miesto parką. Tipiškas pavyzdys – Hamburgo zoologijos sodas.


Commons-logo.svg.png Vikiteka: Zoologijos sodas – vaizdinė ir garsinė medžiaga

VikitekaSudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.

Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius – 100% (+4177-14=4163 wiki spaudos ženklai).