Aurelijus Katkevičius

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Aurelijus Katkevičius

Gimė 1962 m. gruodžio 22 d. (56 m.)
Kaišiadorys

Sutuoktinis(-ė) Regina
Vaikai

Martynas, Povilas, Ieva


Veikla
žurnalistas, redaktorius

Alma mater Vilniaus universitetas

Aurelijus Katkevičius (g. 1962 m. gruodžio 22 d. Kaišiadoryse) – žurnalistas, Lietuvos verslo dienraščio „Verslo žinios“ leidžiamo žurnalo „Verslo klasė“ redaktorius, tinklaraštininkas, vienas pirmųjų ryšių su visuomene Lietuvoje specialistų.

Biografija

19701981 m. mokėsi Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijoje, 1981–1986 m. studijavo Vilniaus universiteto Filologijos fakultete.

19901992 m. LR Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo pirmininko patarėjas, 1992–1993 m. Danijos konsultacijų įmonės „Fyns erhvervsrad“ konsultantas, 1993–1995 m. Lietuvos ir Danijos bendros įmonės „Linea artis“ viceprezidentas[1]. „Literatūros ir meno“ kritikos skyriaus žurnalistas, savaitraščio „Veidas“ vyr. redaktorius. Kartu su buvusiais kolegomis žurnalistais iš leidinio „Veidas“ įsteigė ryšių su visuomene agentūrą UAB „DDB&Co. ir Katkevičius“. LR Prezidento rinkimų metu kūrė Rolando Pakso įvaizdį, vienas svarbiausių įvaizdžio patarėjų R. Pakso prezidentavimo metu, visuomeninis prezidento konsultantas informacijos valdymo klausimais, konsultavęs R. Paksą.[2].

20002005 m. UAB „DDB&Co. ir Katkevičius“ valdybos pirmininkas, bendrovės dalininkas (turėjo 15 % įmonės akcijų)[3]. Dėl, kaip manoma, bendrasavininkių nesutarimų (nesutarė reklamos agentūros „Brand Sellers DDB“ direktorius Mikaelis Feigolovičius ir A. Katkevičius) agentūra skilo. Iš UAB „DDB&Co. ir Katkevičius“ į naujai steigiamą įmonę „PR Service" (PR bendrovę) perėjo beveik visi (8[4]) darbuotojai[5][6]. Pasak „Delfi“, kadangi tai esą sužlugdė bendrovę, akcininkai „DDB Vilnius" pateikė prašymą iškelti civilinę bylą buvusiai vadovei Romualdai Stonkutei, įmonei „Piar" („PR Service„) ir jos vadovui Linui Kontrimui dėl nesąžiningos konkurencijos bei neteisėtų buvusios vadovės veiksmų[7].

Buvo UAB „Piar„, naudojančios prekės ženklą „PR Service“, valdybos pirmininkas[8]. Dirbo UAB „Viešųjų ryšių partneriai“ (VRP) projektų vadovas (2000 m.), 1995–1997 m. „Verslo žinių” Finansų ir rinkų skyriaus vadovas, 2005–2006 m. ryšių su visuomene agentūros „PR Service/Edelman affiliate“ valdybos pirmininkas. Nuo 2010 m. žurnalo „Iliustruotasis mokslas“ redaktorius.

Aurelijus Katkevičius yra išvertęs į lietuvių kalbą grožinės literatūros kūrinių, XX a. devintajame dešimtmetyje rašė eiles.

Šaltiniai

Nuorodos


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: