Ekonomistas

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Ekonomistas – profesija. Konkretus ekonomisto darbas priklauso nuo jo specializacijos (makroekonomika, mikroekonomika ir pan.). Jis tiria ir aprašo šalies ir tarptautinę prekių, paslaugų ir darbo rinkos būklę, pritaiko žinias ekonomikos problemoms spręsti ir ekonomikos politikai formuoti (makroekonomistas). Ekonomistas taip pat gali konsultuoti įmones (mikroekonomistas), valstybės valdymo institucijas, įstaigas bei kitas organizacijas apie esamą ekonominę padėtį ir jos reikšmę konkrečioms politikos ar finansinėms strategijoms. Jis daug dirba su dokumentais, dalyvauja susitikimuose ir derybose[1].

Reikalavimai

Ekonomistas privalo turėti aukštąjį ekonomikos išsilavinimą.

Ekonomistui reikalingi sugebėjimai bei savybės – loginis mąstymas, gebėjimas analizuoti informaciją, atlikti sudėtingus skaičiavimus, atidumas.

Veikla

Verslo sektoriuje ekonomistas gali dirbti įvairių skyrių viršininku (pvz., buhalterijos, išlaidų ilgalaikiam turtui įsigyti, kainodaros, investicijų), gali būti atsakingas ir už visas finansų funkcijas ar dirbti tam tikros srities ekspertu (finansavimo, biudžeto sudarymo, prekybos vertybiniais popieriais ir t.t.).

Bankininkystės sektoriuje ekonomistas gali dirbti banko ar jo padalinio (pavyzdžiui, sąskaitų valdymo, kredito, prekybos užsienio valiutomis, prekybos vertybiniais popieriais, bankininkystės produktų ir paslaugų plėtros) vadovu. Gali užimti finansų analitikų ar kitų sričių ekspertų pareigas.

Viešajame sektoriuje dirbantis ekonomistas planuoja valstybės finansuojamų institucijų biudžetą ir vykdo finansinės veiklos priežiūrą.

Šaltiniai

  1. Ekonomistas (Profesijupasaulis.lt)


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: