Emma Watson

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Emma Watson
EmmaWatsonNov2010.jpg
Tikras vardas: Emma Charlotte Duerre Watson
Šalis: Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Gimė: 1990 m. balandžio 15 d. (30 m.) Paryžius, Prancūzija
Žymesni vaidmenys
Hermiona Įkyrėlė (filmuose apie Harį Poterį)
Apdovanojimai
Jaunųjų aktorių apdovanojimas (2002 m.), Otto apdovanojimai (2003, 2004, 2005, 2007, 2008 m.), ITV nacionaliniai filmų apdovanojimai (2007 m.), JK Nickelodeon Kids' Choice Awards (2007 m.), Constellation Award bei SyFy Genre Awards (2008 m.)

Emma Charlotte Duerre Watson (g. 1990 m. balandžio 15 d.) – anglų aktorė, pagarsėjusi vaidmeniu filmuose apie Harį Poterį.


 Crystal Clear app personal.png  Šį biografinį straipsnį reikėtų sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus.
Jei galite, prašome sutvarkyti šį straipsnį. Tik tada bus galima ištrinti šį pranešimą.
Taip pat, jei norite, Tvarkos projekte galite parašyti, kad sutvarkėte šį straipsnį.
Priežastys, dėl kurių straipsnis laikomas nesutvarkytu, aiškinamos straipsnyje Nesutvarkyti straipsniai.

Turinys

Biografija

Gimė 1990 m., balandžio 15 d., Paryžiuje britų teisininkų Jacqueline Luesby ir Chris’o Watsono šeimoje. Prancūzijoje Emma gyveno iki tol, kol jai suėjo penkeri metai. Tuomet dėl tėvų skyrybų kartu su mama ir jaunėliu broliu Aleksu persikėlė gyventi į Oksfordšyrą.[1]

Grįžusi į Angliją, Emma pradėjo lankyti Lynam’s, prestižinį Oksfordo, Dragon mokyklos vaikų darželį, kur susidomėjo poezija, taip pat pasirodymų menu. Jos talentas buvo greitai pastebėtas ir jau būdama septynerių metų, laimėjo Daisy Pratt poezijos konkursą.

1998 m. būdama aštuonerių, Emma pradėjo lankyti Dragon mokyklą, kur ji aktyviai dalyvavo mokslo srityje, buvo svarbi mokyklos debatų komandai. Visa tai Emma suderino su savo menine veikla, bei sportu – žolės rieduliu. Taip pat išryškėjo jos talentas vaidinti.

Kai Emmai tebuvo devyneri, ji, kartu su dar keliais mokiniais buvo pasirinkta tarp kandidačių į Hermionos Įkyrėlės vaidmenį. Atrankos komanda naršė mokyklas ir aplankydavo tas, kurios turėjo gerą aktorystės būrelį. Emma mėgo Hario Poterio knygas, o jos mėgstamiausias herojus ir buvo Hermiona Įkyrėlė.

Emmos tėvai atsargiai bandė Emmą paruošti, jog jos šansai maži, kad nesėkmės atveju ji labai nenusiviltų. Vieną rugpjūčio pirmadienio rytą, po aštuonių patikrinimų, Emma dar kartą buvo pakviesta į Leavesdeno studiją. Ji manė, jog dar vienam patikrinimui, bet režisierius Davidas Heymanas (David Heyman)pasakė jog ji gavo vaidmenį ir supažindino su kitais dviem pagrindiniais aktoriais – 11 metų Danieliu Radcliffu (Daniel Radcliffe), kuris gavo Hario Poterio vaidmenį, bei su 12 metų Rupertu Grintu (Rupert Grint), kuris vaidina Ronį Vizlį

Emmos debiutas didžiuosiuose ekranuose įvyko 2000-ųjų spalio mėnesį, pačiame pirmame Hario Poterio filme:,,Haris Poteris ir Išminties Akmuo‘‘.Taip pat ji vaidino kituose 5-iuose Hario Poterio filmuose:,, Haris Poteris ir Paslapčių Kambarys‘‘ ,,Haris Poteris ir Azkabano Kalinys‘‘;,,Haris Poteris ir Ugnies Taurė‘‘;,,Haris Poteris ir Fenikso Brolija‘‘;bei ,,Haris Poteris ir Netikras Princas‘‘;,, Haris Poteris ir Mirties Relikvijos.Pirma dalis‘‘;,,Haris Poteris ir Mirties Relikvijos.Antra dalis‘‘.

Hario Poterio filmai tapo viso pasaulio daugiausiai susidomėjimo sulaukusiais filmais. Emmos pasirodymai taip pat buvo sėkmingi ir ji laimėjo kelis apdovanojimus, tarp kurių AOL Moviegoer's Geriausios aktorės apdovanojimas (vos nepavyko šio apdovanojimo gauti antrą kartą, deja antrą kartą ji liko antra), Finikso Filmų Kritikos Draugijos apdovanojimą kaip geriausios jaunosios aktorės ir 2007 metais, turėjo garbę būti išrinktai į ITV Nacionalinius Filmų Apdovanojimus. Taip pat ji buvo jauniasia visu laikų aktorė, kuri buvo ant Teen Vogue (2005) ir Tatler (2007) žurnalų viršelių ir Emma buvo pakviesta kalbėti į pasaulinės šlovės Oksfordo Uniją.

Tuo metu kai filmavosi, Emma turėjo suderinti savo mokslų laiką. Ji pratęsė studijas Dragon mokykloje, bei įstojo į Headington'o mokyklą. Emma išliko gera sportininke, aktore, bei gera mokine. Geriausiai jai sekėsi dailė, anglų kalba, bei geografija.

Ne per seniausiai Emma pirmą kartą įgarsino Princesę Pea. Tai šeimyninis animacinis filmas kino teatruose pasirodė 2009 metų gruodžio mėnesį. Šį animacinį filmą įgarsino daug garsių aktorių, tarp kurių Dustin'as Hoffman'as, Sigourney Weaver ir Matthew Broderick. Emma su džiaugsmu priėmė pasiūlymą įgarsinti vieną iš šio animacinio filmo herojų.

Filmografija

Metai Lietuviškas pavadinimas Originalus pavadinimas Vaidmuo
2001 Haris Poteris ir Išminties akmuo Harry Potter and the Philosopher’s Stone Hermiona Įkyrėlė
2002 Haris Poteris ir Paslapčių kambarys Harry Potter and the Chamber of Secrets Hermiona Įkyrėlė
2004 Haris Poteris ir Azkabano kalinys Harry Potter and the Prisoner of Azkaban Hermiona Įkyrėlė
2005 Haris Poteris ir Ugnies taurė Harry Potter and the Goblet of Fire Hermiona Įkyrėlė
2007 Haris Poteris ir Fenikso brolija Harry Potter and the Order of the Phoenix Hermiona Įkyrėlė
2007 Baleto Bateliai Ballet Shoes Pauline Fossil
2008 Despero Nuotykiai The Tale of Despereaux Princesė Pea (įgarsino)
2009 Haris Poteris ir Netikras Princas Harry Potter and the Half-Blood Prince Hermiona Įkyrėlė
2010 Haris Poteris ir Mirties relikvijos: 1 dalis Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 Hermiona Įkyrėlė
2011 Haris Poteris ir Mirties relikvijos: 2 dalis Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 Hermiona Įkyrėlė

Šaltiniai

  1. Watson, Emma. "Biography." Emma Watson's Official Website. Nuoroda tikrinta 3 August 2007.


Gerbėjų puslapis

Vikiteka


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: