Ford Motor Company

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Ford
Ford Motor Company Logo.svg
Tipas Korporacija
Įkurta 1903 Birželio 16
Įkūrėjas(-ai) Henris Fordas
Būstinė Dearborn, Mičiganas, JAV
Vadovas(-ai) William Clay Ford, Jr
Pramonė Automobilių
Pajamos Green Arrow Up.svg $160,1 Milijardų USD (2006)
Darbuotojų 327,531
Šūkis Jungtinės Amerikos Valstijos Bold Moves
Kanada Built for Life in Canada
Flag of Europe.svg Feel the difference
Divizijos Ford
Lincoln
Mazda (33.4 %)
Mercury
Volvo (lengvųjų automobilų grupė)
Svetainė http://www.ford.com

Ford Motor Company arba tiesiog Ford yra trečia pagal dydį pasaulyje automobilių gamintoja. Kompaniją įkūrė Henris Fordas 1903 metų birželio 7 d. Šiandieniniam Ford koncernui priklauso Lincoln, Mercury, Volvo ir dalis Mazda automobilių kompanijos. Koncernas parduoda automobilius visame pasaulyje.

Turinys

Istorija

Ford automobiliai buvo pradėti gaminti 1903 metais turint 28 000 dolerių nuo dvylikos investuotojų. Ankstyvaisiais metais kompanija gamino tik Ford Model T automobilius. Model T buvo pirmas pasaulyje serijinis automobilis. Kompanija pagamindavo tik kelis automobilius per dieną savo gamykloje Detroite, Mičigane. Dviejų arba Trijų vyru grupės rinkdavo automobilius naudodami savas arba užsakytas automobilių dalis. Henris Fordas buvo 40 metų amžiaus kai įkūre Ford Motor Company, kuri laikui einant tapo viena didžiausių pasaulio kompanijų ir viena iš kelių išgyvenusių didžiają depresiją.

Markės

Šiandien, Ford Motor Company gamina automobilius naudodama Lincoln ir Mercury markes Jungtinėse Amerikos Valstijose. 1958 metais Ford pristatė naują Edsel markę, bet po jos prastų pardavimų ji buvo panaikinta 1960 metais. Vėliau 1985 metais buvo pristatyta Merkur markė, kuri dėl tos pačios priežasties buvo panaiknta 1989 metais.

Ford turi gamyklų Kanadoje, Meksikoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Brazilijoje, Argentinoje, Australijoje, Kinijoje ir dar keliose valstybėse, įskaitant Pietų Afriką.

Nuo 1989 metų, Ford nupirko Jaguar, Daimler, Land Rover ir Rover kompanijas Didžiojoje Britanijoje, bei Volvo kompaniją Švedijoje. Ford taip pat turi 33,4 % kompanijos Mazda akcijų.

Iš viso Ford valdo Daimler (kaip Jaguar dalį), Edsel, Ford, Jaguar, Lagonda (kaip Aston Martin dalį), Lanchester (kaip Jaguar/Daimler dalį), Land Rover, Lincoln, Mazda, Mercury, Merkur, Rover (tik vardą) ir Volvo (gaminačia keleivinius automobilius).

Aston Martin, Daimler Motor Company, Lagonda, ir Volvo valdo Premier Automotive Group.

Rinka

Ford Motor Company pardavinėja Ford markės automobilius už JAV ribų. Iš pradžių buvo pardavinėjami tiek patys amerikietiški automobiliai visoms pasaulio rinkoms. Vėliau Europoje buvo kuriami ir gaminami Europos rinkai pritaikyti automobiliai. Bandymai globalizuoti automobilių modelius visados baigdavosi nesėkme. Europoje populiari Ford Mondeo buvo prastai parduodama JAV rinkoje, JAV rinkoje populiarus Ford Taurus buvo prastai parduodami Japonijoje ir Australijoje. Maža europietiška Ford Ka buvo iš viso nepaklausi Japonijoje. Australai atsisakė Ford Mondeo, nes pirkėjai mieliau rinkosi australiškus Falcon modelius. Vienintelė išimtis yra europietiškas Ford Focus gerai parduodamas abiejose Atlanto pusėse.

Automobilių sportas

Ford Fusion NASCAR lenktyninis automobilis

NASCAR

Ford yra vienas iš keturių automobilių gamintojų trijose NASCAR serijose: Nextel Cup, Busch Series ir Craftsman Truck Series. Šiuo metu yra naudojamas Ford Fusion automobilis, kuris pakeitė iki tol naudojama Ford Taurus. Vieni sėkmingiausių kampanijos automobilių naudotų NASCAR lenkynėse buvo Ford Torino, Mercury Montego ir aero-eros Ford Thunderbird.

Trans-Am

Ford Motor Company dalyvauja Trans-Am lenktynėse nuo 8-dešimtmečio iki šių dienų. Kompanija naudoja daug pergalių atnešusį Ford Mustang automobilį.

Dragas

John Force pilotavo savo Ford Mustang keliose NHRA drago lenktynėse

Indianapolis 500

Ford variklius naudojantys lenktyniniai automobilai laimėjo Indianapolis 500 lenkynes 17 kartų tarp 1965 ir 1996 metų.

Taip pat skaitykite

Nuorodos

Europa

Šiaurės Amerika

Vikiteka


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: