Jonas Jocius

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Jonas Jocius
GM mokyt. Jonas Jocius.png

Gimė 1960 m. balandžio 10 d. (59 m.)

Sutuoktinis(-ė) Virginija Jocienė
Vaikai

Gitana, Robertas


Veikla
Lietuvos ir Pakruojo rajono savivaldybės politinis bei visuomenės veikėjas
Partija Lietuvos demokratinė darbo partija
Lietuvos socialdemokratų partija

Jonas Jocius (g. 1960 m. balandžio 10 d.) – Lietuvos ir Pakruojo rajono savivaldybės politinis bei visuomenės veikėjas.

Biografija

1992 m. Pakruojo raj. Guostagalio pagrindinės mokyklos direktorius. Nuo 2011 m. Guostagalio seniūnijos seniūnas.

Nuo 1990 m. Lietuvos demokratinės darbo partijos, nuo 2001 m. Lietuvos socialdemokratų partijos Pakruojo rajono skyriaus narys.

20032004 m. Pakruojo rajono savivaldybės tarybos narys.

Žmona Virginija, vaikai Gitana, Robertas.


Virginija ir Jonas Jociai 2018

Guostagalio paslaugų centras – pirmas toks šalyje

Nors praėjusį šeštadienį ir nebelepino karštas oras, guostagaliečiai būriavosi prie savųjų kultūros namų – vyko seniūnijos šventė, pavadinta „Po liepom, brandinančiom medų“. Šįkart ši skirta dviems išskirtinėms progoms – seniūnijos herbo pašventinimui bei naujo Guostagalio paslaugų centro veiklų pristatymui. Guostagalis – paskutinioji rajono seniūnija, kuri iki šiol neturėjo oficialaus savo herbo ir vėliavos, o paslaugų centras turėtų palengvinti šio krašto gyventojų buitį ir sukūrė naujų darbo vietų. Socialines paslaugas vietos ir aplinkiniams gyventojams teiksiantis centras kol kas neturi analogų šalyje.

Herbe – žemdirbiško krašto įamžinimas

Prie išpuoštos scenos šventės metu išskirtinė vieta skirta ir pagaliau patvirtintoms Guostagalio regalijoms – susirinkusieji skubėjo įsiamžinti ir gyrė ryškų, naują gyvenvietės simbolį – žemdirbiško krašto įkvėptame herbe pavaizduotas raudonu kaspinu perrišti javų pėdai, parinktas mėlynas fonas. Tie patys motyvai atsispindi ir vėliavoje. Šias regalijas pašventino Linkuvos parapijos klebonas Edvardas Zeidotas, vėliavą iškilmingai pakėlė visus sveikinusi Administracijos direktorė Erika Kižienė ir Guostagalio seniūnas, daugiausiai pastangų įdėjęs į tai, kad tokie simboliai atsirastų, Jonas Jocius. Nemažai laiko praėjo, kol buvo sukurtas herbas – šį darbą padarė Arvydas Každailis, vėliavą pasiuvo dailininkė Regina Irena Každailienė. Vizualizuotą herbą turėjo patvirtinti ir sostinėje įsikūrusi heraldikos komisija, ir savo dekretu pati prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Iš projekto lėšų – ir technika, ir automobilis, ir... mobili pirtis!

Guostagalio paslaugų centro steigimui rajono Taryba pritarė dar 2016-ųjų gruodį, tačiau tik šių metų vasaros pabaigoje buvo pristatyti projekto „Kokybiškos paslaugos Guostagalio gyventojams“ lėšomis įsigyti daiktai ir planai. Daug laiko sugaišino paraiškos vertinimas, šią vis teko taisyti, kol ji atitiko visus keliamus standartus – praėjo beveik metai! Galutinė centro įsteigimo data – praėjusių metų vasaris. Kadangi centre bus vykdoma socialinius poreikius atliepanti veikla, Guostagalio paslaugų centras yra viešoji įstaiga, atitinkanti nevyriausybinės organizacijos statusą, o jos steigėjai yra net penki subjektai: Pakruojo rajono savivaldybė, Degėsių ir Guostagalio bendruomenės, ūkininkas Saulius Skikas ir IĮ „Vėtrungė“ savininkė Genovaitė Jaškulienė.

V. Jocienės dėka Guostagalis šalyje kol kas vienintelis, pradėjęs vykdyti socialinį verslą, fone – Guostagalio herbas

V. Jocienė pasakoja, kad steigti tokį darinį sugalvota neatsitiktinai – galvojant apie tai buvo susitinkama su vietos gyventojais, vykdyta ir anketinė apklausa. „Aktualiausios problemos gyvenantiems tokiose vietovėse kaip Guostagalis – ūkinės, erdvių tvarkymo, lankomos priežiūros paslaugos. Daugybė vyresnio amžiaus žmonių gyvena vieni, emigravę anūkai ir vaikai neturi galimybės kiekvieną savaitgalį grįžti ir padėti jiems“,- sako centro vadovė. Viena iš paslaugų bus ir maitinimo – įvairioms asmenininėms šventėms gaminamas maistas, gedulingų pietų ruošimas, išvažiuojamieji pobūviai – tokias paslaugas irgi teiks, nes projekto lėšomis įsigijo ne tik visą maistui ruošti reikalingą įrangą, gražius indus, bet ir mašiną, pritaikytą maistui išvežioti. Direktorė primena ir tai, kad nuo praėjusių metų nebeliko viešųjų darbų programos seniūnijoms, o rūpesčiai, kaip gražiai sutvarkyti viešąsias erdves, seniūnijas tebespaudžia... Šventės metu visi pakviesti apžiūrėti „didžausių“ projekto lėšomis įsigytų daiktų – traktoriaus, žoliapjovės-traktoriaus ir jau minėtos maisto išvežiojimo mašinos. Kad žoliapjovė puikiai veikia, pirmasis pademonstravo seniūnas Jonas Jocius, čia pat užvedęs ir jos, ir traktoriaus variklius. Techniką vairuos ir gyventojams paslaugas teiks žinomi guostagaliečiai – Saulius Skikas ir Mantas Virbickas.Technika gausiai aprūpinta priedais: traktorine šluota, sniego valytuvu, frontaliniu krautuvu, rotacine žoliapjove, žemės dirbimo freza, priekaba. Susirinkusiems tik neteko pamatyti mobilios pirties, nes ši dar nebuvo atvežta jos gamintojų, tačiau V. Jocienė pažada, kad pasilepinti joje galės visi norintys, juolab, kad gyventojai ypač pageidavo tokios paslaugos.

Viso projektui skirta paramos suma - 71 520,19 Eur be PVM, už šias lėšas buvo ne tik įsigyti daiktai, bet ir skirta viešinimui, verslo plano rašymui, rinkos ištyrimui. Beveik 17 tūkstančių eurų prie šio projekto prisidėjo rajono savivaldybė, tapusi Guostagalio paslaugų centro projekto partnere. Numatytoms projekto veikloms įgyvendinti įkurtos 2,75 darbo vietos – maisto gamintoja dirbs Laima Lėjienė, socialines paslaugas teiks Raimondas Jurevičius, aplinkos tvarkymo – S. Skikas ir M. Virbickas, direktore – Virginija Jocienė.

Pasak Vietos veiklos grupės „Pakruojo rajono partnerystė“ direktorės Marijos Žiubrienės, Guostagalio paslaugų centras, kol kas pirmasis šalyje, jau baigiantis įgyvendinti projekto tikslus ir pradėjęs vykdyti veiklas bei daryti socialinį poveikį vietos gyventojams, kiek jai žinoma, kituose rajonuose socialinio verslo projektai dar nepradėti įgyvendinti...

Padėkos – už pagalbą ir nuoširdų darbą

J. Jocius išdalino daugybę padėkų: pavaduotojai Danutei Šešplaukienei, žemės ūkio specialistei Linai Varneckienei, socialinių išmokų specialistei Donatai Linkutei, soc. darbuotojai Vaida Povilaitytė. Seniūnas dėkojo ir savo pagalbininkams – seniūnaičiams: Židrūnei Nakčiūnaitei (Šikšnių seniūnaitijos), Rūtai Kučytei (Degėsių sen.), Jonui Dragūnui (Butniūnų sen.), Audronei Rudienei (Javydonių sen.), Laimai Malinauskienei (Linkavičių sen.), Almai Bajalienei (Dvariūkų sen.) ir Sigutei Nakčiūnienei (Centrinės seniūnaitijos sen.). Jocienė už pagalbą įsteigiant paslaugų centrą negailėjo gražių žodžių merui Sauliui Gegieckui, administracijos direktorei E. Kižienei, savivaldybės finansų ir juridiniams skyriams, viešųjų pirkimų specialistei Laurai Nobuntienei, VVG „Pakruojo rajono patnerystė“ direktorei M. Žiubrienei, darbuotojoms Saidanai Areimienei ir Jovitai Trumpienei, Guostagalio žemės ūkio bendrovei. Graži šventė taip pat neapsėjo be geradarių, tai: rajono savivaldybės administracija, Guostagalio ir Degėsių žemės ūkio bendrovės, verslininkai Genovaitei ir Romui Jaškuliai, ūkininkai Algimantui Plačakis ir S. Skikas, Edita Jaskevičienė ir Jonas Burkus.

Sveikinimai – įvykdžius darbus ir pramogos susirinkusiems

Seniūnas J. Jocius, S. Skikas ir M. Virbickas šventės metu maloniai pozavo prie naujutėlės technikos, kuri netrukus išvažiuos į darbus gyventojų kiemuose ir daržuose

Pristačius net du projektus, guostagaliečius sveikino mero pavaduotojas Jonas Juozapaitis (pastebėjęs, kad Guostgalyje betrūksta... tik bažnyčios!), administracijos direktorės pavaduotojas Marius Senulis, Seimo nario Antano Matulo padėjėja Jurga Girdzijauskienė, Seimo nario Arūno Gumuliausko padėjėjas Alvydas Žuvininkas, Linkuvos seniūnė Gitana Pašiškevičienė, Linkuvos socialinės globos namų direktorius Saulius Žaromskis, Degėsių kaimo bendruomenės atstovės Reda Gurkšnienė ir Gražvilė Rupulienė. A. Žuvininkas V. Jocienei perdavė ne tik Seimo nario sveikinimus, bet ir garbingą apdovanojimą – už indėlį į savo krašto puoselėjimą ji buvo apdovanota sidabriniu Lietuvos valstybės atkūrimo ženkleliu! Vėliau visi pakviesti ragauti gardžios guostagalio gaspadinių išvirtos žuvienės, pasiklausyti gyvai atliekamų dainų, pabendrauti prie arbatos puodelio. Visos šventės metu veikė Linkuvos socialinių globos namų gyventojų meninių dirbinių mugė, o laisvalaikio klubo „Rozalinas“ (prezidentas Vytautas Kanišauskas) įkurė vaikams skirtą erdvę – veikė batutai ir elektromobiliai. Seniūnijos šventę vainikavo ugnies šou.

Simona Lipskytė


Šaltiniai


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: