Karl Lagerfeld

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
 Crystal Clear app personal.png  Šį biografinį straipsnį reikėtų sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus.
Jei galite, prašome sutvarkyti šį straipsnį. Tik tada bus galima ištrinti šį pranešimą.
Taip pat, jei norite, Tvarkos projekte galite parašyti, kad sutvarkėte šį straipsnį.
Priežastys, dėl kurių straipsnis laikomas nesutvarkytu, aiškinamos straipsnyje Nesutvarkyti straipsniai.

Karl Lagerfeld – (Karl Otto Lagerfeldt gimė 1933 m. rugsėjo 10d. Hamburge) Vokiečių drabužių dizaineris, menininkas ir fotografas karjerą pradėjęs ir tęsiantis Paryžiuje. Dalyvauja daugybėje įvairių su mada ir menu susijusių projektų, geriausiai žinomas kaip mados namų Chanel vyriausias dizaineris ir kūrybos direktorius. Taip pat vadovauja italų mados namams Fendi.

Ankstyvoji jaunystė

Lagerfeld’as gimė Hamburge, Vokietijoje. Jis tvirtino, kad gimė 1938 m., tačiau buvo pranešta, kad iš tikrųjų jis gimė 1933 m. (remiantis vietiniu krikšto registru). Vokiečių laikraštis Bild am Sonntag taip pat patvirtino ankstesnę datą. Dabar pats Lagerfeld’as tvirtina, kad niekas nežino jo tikrosios gimimo datos. Per interviu prancūzų televizijai jis pasakė, kad gimė ne 1933 ir ne 1938 metais. Jos vyresnioji sesuo Martha Christiane gimė 1931 metais. Lagerfeld’as taip pat turi ir vyresnę įseserę Thea iš jo tėvo ankstesnės santuokos. Jo tikrasis vardas yra Lagerfeldt (su "t", bet jis pasikeitė į Lagerfeld, nes tai skamba labiau komerciškiau.

Karlo tėvas yra iš Vladivostoko (Rusija), motina iš Berlyno (Prancūzija) (remiantis "Lagerfeld Confidential", Marconi Rodolphe, 2006). Pats Lagerfeld’as tvirtina, kad jo tėvas Švedas. Žurnalistė Alicia Drake nustatė, kad Karlo tėvas, Otto Lagerfeldt, kuris dirbo paskirstytoju kompanijoje pristatančioje į Vokietiją kondensuotą pieną, taip pat buvo vokietis. Remiantis Drake Karlo, motina Elizabeth Balhmann buvo moteriško apatinio trikotažo pardavėja Berlyne, kur ji sutiko savo vyrą ir ištekėjo už jo 1930 metais.

Ankstyvoji karjera (Balmain ir Patou)

Karl’as Lagerfeld’as persikėlė į Paryžių 1953 metais. Pradžioje dirbo piešėju madų namuose. Tuo metu madoje piešiniai buvo labiau vertinami nei fotografijos. Karl’as gali lengvai apibūdinti bet kokį drabužių stilių Europos istorijoje pvz.: paaiškinti apykaklių stilius 1710 metais naudotus Prancūzijoje, ką jis pademonstravo Vokietijos televizijoje 1980 metais.

1955 metais, kai jam buvo 22 metai, Karl’as buvo apdovanotas antra vieta kaip mokinys pas Pierre Balmain palto konkurse. Pirmąją vietą užėmė Yves Saint-Laurent. Po kelerių metų vienam reporteriui Lagerfield’as pasakė: "Aš laimėjau su paltu, bet iš tikrųjų paltus pas mėgstu kurti mažiausiai. Kas man tikrai patinka, tai yra mažos juodos suknelės". Yves Saint-Laurent taip pat laimėjo ir suknelių konkurse. "Yves dirbo Dior. Kiti jauni žmonės dirbo Balenciaga (ispanų dizaineris ir mados namų įkūrėjas), kurį jie laikė Dievu, bet aš nebuvau toks sužavėtas.",-pareiškę jis 1976 metais.

1958 metais, po trijų metų pas Balmain, jis persikėlė pas Jean Patou. Ten jis penkis metus modeliavo po dvi aukštosios mados kolekcijas per metus. Jo pirmoji kolekcija buvo parodyta dviejų valandų pristatyme 1958 liepą. Ši pirmoji kolekcija buvo varganai pripažinta. Carrie Donovan parašė "spauda nušvilpė kolekciją". UPI pažymėjo: "Firmos naujasis dizaineris, 25-erių Roland'as Karl'as, pademonstravo kolekciją, kuri yra pabrėžtinų formų ir neturi nė pėdsako iš praeitų metų maišo." Reporteris pasakė: "Kelios trumpos juodos kokteilinės suknelės buvo tokios atviros, kad kelios moterys reporterės net aiktelėjo." Įdomiausia, kad Karl’as, jog jo dizaino siluetas sezonui buvo pavadintas raide "K", kas buvo išversta, kaip tiesios linijos priekyje, lenkta ties talija nugaroje ir žemu, pilnu sijonu.

Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: