Muse

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Muse
Muse 1.jpg
Kilmė Anglija Devonas miestas
Šalis {{{šalis}}}
Aktyvumo metai nuo 1994
Žanras(-ai) Alternatyvusis rokas
Neo-Progresyvus rokas
Progresyvusis rokas
Simfoninis rokas
Įrašų kompanija(-os) Dangerous (1998-1999)
Taste/Mushroom (1999-2003)
Taste/East West (2003-2005)
Hellium 3/Warner Bros. (nuo 2005)
Nariai Matthew Bellamy
Dominic Howard
Chris Wolstenholme
Buvę nariai {{{buvę_nariai}}}
Svetainė {{{svetainė}}}

Muse – daug apdovanojimų gavusi Anglijos roko grupė, susiformavusi Teignmouth, Devone. Grupę sudaro dar nuo pat jos pradžios nepasikeitę nariai – vokalistas, gitaristas ir pianistas Matthew Bellamy; bosistas ir pritariantis vokalistas Chris Wolstenholme; ir būgnininkas Dominic Howard. Muse yra žinomi dėl savo energetiškai aktyvių ir ekstravagantiškų pasirodymų ir įvairių stilių sujungimo – progresyviojo roko, klasikinės muzikos ir elektronikos.

Muse yra išleidę penkis studijinius albumus – Showbiz (1999); Origin of Symmetry (2001); Absolution (2003); Black Holes and Revelations (2006), kuris grupei pelnė Mercury prizo nominaciją ir trečios vietos laimėjimą NME žurnalo geriausiųjų 2006 metų albumų sąraše, ir The Resistance (2009). Muse yra laimėję daug kitų muzikinių apdovanojimų – penkis MTV Europe muzikinius apdovanojimus, penkis Q apdovanojimus, šešis NME apdovanojimus, du Brit apdovanojimus keturis Kerrang! apdovanojimus ir viena Grammy apdovanojima. Daugelis šių apdovanojimų jie gavo dėl savo gyvų pasirodymų.

Muse

Anglijos roko trijulę „Muse“ sudaro gitaristas, vokalistas, klavišininkas, dainų kūrėjas Matthew Bellamy, bosistas Christopher Wolstenhome ir būgnininkas Dominic Howard.

Išvarginti nuobodaus gimtojo miesto Teignmouth‘o gyvenimo, trys draugai pradėjo kartu groti. Pirmieji bandymai sukurti grupę buvo kai jos būsimiems nariams tebuvo apie 13 metų. Grupės pavadinimai keitėsi („Gothic Plague“, „Fixed Penalty“, „Rocket Baby Dolls“). Atėjus 1997-iesiems, vaikinai pagaliau apsisprendė, kad jų pavadinimas bus „Muse“, o „Dangerous Records“ įrašų kompanija išleido debiutinį jų nepilną albumą „Muse“.

1998-aisiais sekė antrasis nepilnas albumas „Muscle Museum“. Emociška muzika ir energingi gyvi pasirodymai buvo vainikuoti teigiamais kritikų vertinimais ir įrašų industrijos susidomėjimu, o galiausiai, po kelionės į Niujorko „CMJ“ muzikos festivalį, „Muse“ pasirašė kontraktą su „Maverick Records“. Singlai „Cave“ ir „Uno“ pristatė debiutinį pilną jų albumą „Showbiz“, kuris buvo išleistas 1999-ųjų rugsėjį.

2001-aisiais „Muse“ įrašė albumą „The Origin of Symmetry“, kuris atnešė grupei pripažinimą.

2002-aisiais fanams buvo pristatytas dvigubas grupės albumas „Hullabaloo“, kurį sudarė ir gyvų pasirodymų įrašai. Ketvirtasis „Muse“ albumas, „Absolution“, pasižymintis kiek kitokiu nei ankstesni kūriniai skambesiu, buvo išleistas 2003-iųjų rugsėjo mėnesį. Šio albumo turo gastrolės buvo ypač sėkmingos, o pats albumas pelnė platininį IFPI apdovanojimą už 1.000.000 parduotų kopijų Europoje.

2006 vasarą, po ilgo laikotarpio, praleisto įrašų studijose, pasirodė penktasis grupės albumas „Black Holes and Revelations“, kuris dar kartą įrodė, jog "Muse" - tikri profesionalai muzikos srityje, nebijantys išbandyti naujovių ir pateikiantys ištikimiems fanams visame pasaulyje vis kitokio skambesio dainų.

2008-aisiais pasirodė dvigubas cd/dvd albumas, pavadintas H.A.A.R.P. Tai - didingo ir vainikuojančio visą ligtolinę grupės kūrybą dviejų dienų 2007-ųjų metų pasirodymo Anglijos Wembley arenoje rezultatas.

2009-aisiais išleistas naujas albumas „The Resistance“. Albumą sudaro vienuolika dainų. Jame taip patyra trijų dalių simfonija. Būtent šis albumas laimėjo jiems "Grammy"

Ateityje "Muse" mąsto apie galimybę suteikti savo kuriamai muzikai dar daugiau elektroninio skambesio bei užsimena apie galimybę bendradarbiauti su kitais atlikėjais (pavyzdžiui, „The Streets“).

Diskografija

Studijiniai albumai

Gyvo garso įrašai ir rinkiniai

Singlai

Metai Daina Albumas
1999 Uno Showbiz
Cave
Muscle Museum
2000 Sunburn
Unintended
2001 Plug In Baby Origin of Symmetry
New Born
Bliss
Hyper Music/Feeling Good
2002 Dead Star/In Your World Hullabaloo Soundtrack
2003 Stockholm Syndrome (tik parsisiuntimui) Absolution
Time Is Running Out
Hysteria
2004 Sing for Absolution
Apocalypse Please (tik parsisiuntimui)
Butterflies and Hurricanes
2006 Supermassive Black Hole Black Holes and Revelations
Starlight
Knights of Cydonia
2007 Invincible
Map of the Problematique (tik parsisiuntimui)
2009 Uprising The Resistance

EP albumai

Nuorodos

Vikiteka

Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius – 101% (+7629-106=7523 wiki spaudos ženklai).