Pablo Escobar

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Pablas Emilijas Eskobaras Gavirija
isp. Pablo Emilio Escobar Gaviria
Pablo-escobar.jpg

Gimė 1949 m. gruodžio 1 d.
Mirė 1993 m. gruodžio 2 d. (44 m.)

Veikla
Kolumbijos narkobaronas, eksportavęs kokainą į JAV ir kitas pasaulio šalis.

Vikiteka Pablo EscobarVikiteka

Pablas Emilijas Eskobaras Gavirija (Pablo Emilio Escobar Gaviria, 1949 m. gruodžio 1 d. – 1993 m. gruodžio 2 d.) – Kolumbijos narkobaronas, eksportavęs kokainą į JAV ir kitas pasaulio šalis.

Žiniasklaidos teigimu, tai buvo vienas galingiausių ir tuo pačiu nuožmiausių narkotikų prekeivių istorijoje.

Gyvenimas

Plakatas skelbiantis apie premiją už P. Eskobarą

Narkobarono karjerą Eskobaras pradėjo Medeljino (Kolumbija) gatvėse vogdamas automobilius. Veikiai pradėjo prekiauti kokainu ir 1970 pradėjo kurti savo milžinišką narkoprekeivių imperiją. Manoma, kad savo pakilimo metais Eskobaras iš kokaino uždirbdavo vidutiniškai apie milijoną dolerių per dieną.

Nuo 1980 jis pagarsėjo jau tarptautiniu mastu. Jo vadovaujamas Medeljino kartelis užsiėmė stambiu kokaino eksportu į Puerto Riką, Meksiką ir Dominikos Respubliką.

Susitaręs su Kolumbijos valdžia P. Eskobaras sutiko pasiduoti ir būti teisiamas. Specialiai jam buvo įrengtas simboliškai saugomas kalėjimas. P. Eskobaras iš savo „privataus“ kalėjimo toliau vadovavo kartelio veiklai. 1992 m. valdžiai pabandžius jo ryšius apriboti liepos 22 d. kartu su savo šalininkais pabėgo iš kalėjimo ir 1993 metais žuvo per susišaudymą su JAV spec. tarnybomis.

Nuorodos


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: