Pierre Nkurunziza

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Pierre Nkurunziza
Burundžio prezidentas
Pierre Nkurunziza - World Economic Forum on Africa 2008.jpg
Burundžio prezidentas Pierre Nkurunziza

Gimė 1963 m. gruodžio 18 d. (55 m.)
Bužumbūra, Burundis
Burundžio prezidentas
Kelintas 10
Ėjo pareigas 2005 m. rugpjūčio 26 d. (14 m.)iki dabar
Ankstesnis Domitien Ndayizeye

Partija Demokratijos gynybos nacionalinis komiteto

Vikiteka Pierre NkurunzizaVikiteka

Pierre Nkurunziza (g. 1963 m. gruodžio 18 d.) yra Burundžio prezidentas ir Demokratijos gynybos nacionalinio komiteto (politinės partijos) vadovas.

Nkurunziza gimė 1963 m. Burundžio sostinėje Bužumbūroje. Jis baigė mokyklas mažesnėse šalies provincijose, o aukštąjį išsilavinimą gavo Burundžio universitete 1990 m. Universitete jis pasižymėjo sporte ir moksluose.

Jo tėvas Eustache Ngabisha 1965 m. buvo išrinktas į šalies parlamentą, o vėliau tapo dviejų provincijų vadovu, o 1972 m. buvo nužudytas etninių žudynių metu, kuriose žuvo apie 100.000 Burundžio gyventojų.

Nkurunziza dirbo dėstytoju Burundžio universitete, kai šalyje išsiplėtė pilietinis karas 1993 m. Dar po dvejų metų jis prisijungė prie Demokratijos gynybos nacionalinio komiteto partijos.

Kylant karjeros laiptais 1998 m. jis tapo partijos vienu vadovų, o 2001 m. visos partijos vadovu.

Nuo 2003 m. Nkurunziza dirbo tuometinio prezidento Domitien Ndayizeye komandoje kaip vienas ministrų. 2005 m. partija laimėjo keletą smulkesnių šalies rinkimų, tad tais pačiais metais Nkurunziza tapo partijos kandidatu į šalies prezidento postą. Tų pačių metų rugpjūčio 26 d. šalies parlamentas paskyrė jį prezidentu.

Pierre Nkurunziza yra vedęs ir turi du sūnus. Jis pats yra iš septynių vaikų šeimos, tačiau du jo broliai buvo nužudyti pilietiniame kare, o dar trys žuvo kovodami partijos kovose. Šiuo metu iš jo šeimos gyva yra likusi viena sesuo.

Postas
Prieš tai:
Domitien Ndayizeye
Burundžio prezidentas
2005 m. rugpjūčio 26 d. -
Užimantis postą


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: