Sugababes

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Sugababes
Sugababes Bristol Ashton Court.jpg
Biografija
Kilmė Londonas, Didžioji Britanija
Žanras Pop, Dance pop, Poprokas, R&B, Elektroninė muzika
Kūrinių kalba(-os) anglų
Aktyvumo metai 1998-
Įrašų kompanija London Records
Island Records
Svetainė www.sugababes.com
Nariai
Heidi Range (nuo 2001)
Amelle Berrabah(nuo 2005))
Jade Ewen (nuo 2009)
Buvę nariai
Siobhan Donaghy (1998-2001)
Mutya Buena (1998-2005)
Keisha Buchanan (1998- 2009)

Sugababes - Anglijoje susikūrusi pop muzikos grupė. Grupę sudaro trys narės Jade Ewen, Heidi Range, Amelle Berrabah. Sugababes buvo pavadinta sėkmingiausia 21-ojo amžiaus moterų pop muzikos grupe Jungtinėje Karalystėje. Taip pat grupė pardavusi daugiau kaip 5 mln. albumo kopijų vien Jungtinėje Karalystėje. Sugababes Lenkijoje laimėjo apdovanojimą kaip "Geriausia Pasaulio Grupė" ESKA Muzikos Apdovanojimuose 2006 metais.[1]

Grupė susikūrė 1998 m. Jos išleido dvidešimt vieną singlą, šeši iš jų užėmė #1 vietą JK , ir išleido šešis albumus, kurie pasiekė aukštas topų vietas visame pasaulyje. Sugababes yra viena iš kelių Britanijos grupių, kurios penki albumai pasiekė aukščiausias vietas #3 ir #2, o du iš jų buvo net #1. 2003, grupė laimėjo Brit Award už "Geriausias Šokis".

Grupė jau turi penkis platininius albumo pardavimus jų gimtojoje Jungtinėje Karalystėje.[2] Jos taip pat įgijo pasisekimą Europoje ir Azijoje su #1 vietos singlais Jungtinėje Karalystėje, Airijos Respublikoje, Lenkijoje, Danijoje, Austrijoje, Naujojoje Zelandijoje, Japonijoje, Slovėnijoje, Estijoje, Čekijoje, Filipinuose, Kroatijoje ir Makedonijoje.

Turinys

Istorija

One Touch

Pagrindinis straipsnis – One Touch.

Grupė Sugababes susikūrė 1998 m., kai Keisha Buchanan ir Mutya Buena vienam vakarėlyje susipažino su Siobhan Donaghy, ir jos pusbrolio dėka, šios trylikametės susipažino su vadybininku Ron Tom.[1] . Pavadinimas 'Sugababes', atsirado iš Buchanan mokyklinės pravardės, „Big ask Baby“ ('Cukrinis kūdikis'). Įrašydama albumą grupė buvo oficialiai žinoma kaip "Sugababies". Kai visoms grupės narėms sukako keturiolika, joms „Londono Records“ pasiūlė pasirašyti kontraktą ir pakeisti pavadinimą į brandesnį "Werry Big Ask Babes" vardą. Tai yra taip pat galbūt dėl to, kad buvo jau grupė, pavadinta "Sugababies.[1]

Grupės debiutinis singlas „Overload“ pasiekė #6 vietą Jungtinės Karalystės tope, ir buvo nominuotas BRIT Awards kaip Geriausias Britų singlas. Daina pakilo į #3 vietą Vokietijoje ir #2 Naujojoje Zelandijoje. Grupė parašė daugumą dainų albumui One Touch, su grupės All Saint prodiuserio Cameron McVey pagalba.[3]

Jų debiutinis albumas One Touch buvo išleistas gan sėkmingai Jungtinėje Karalystėje, o singlai „New Year“, „Run for Cover“ ir „Soul Sound“ užėmė aukštas vietas JK topuose. Per Japonijai skirtą reklaminę kelionę Siobhan Donaghy paliko grupę.[1] Priežasčių kodėl ji paliko grupę yra dvi: oficiali yra, kad Siobhan pasinerti į mados pasaulį. Antroji, kad Siobhán pykosi su Keisha, ir dėl to jai buvo diagnozuota klinikinė depresija.[4] Tačiau, dėl šio įvykio Mutya ir Keisha ilgai nesigraužė ir ne už ilgo grupė vėl tapo trio, kai prie dviejų tikrųjų narių prisijungė Heidi Range - grupės Atomic Kitten įkūrėja.[5] Nors grupė vėl susiformavo 2001, grupės įrašų kompanija London Records nutraukė kontraktą su Sugababes, nes jos nepateisino kompanijos lūkesčių.[6]

Angels with Dirty Faces

Pagrindinis straipsnis – Angels with Dirty Faces.

Jau sukūrusios antrąjį albumą, grupė pradėjo ieškotis naujos įrašų kompanijos, kol galiausiai pasirašė kontraktą su Island Records. Jų pirmasis singlas išleistas naujoje įrašų kompanijoje buvo „Freak Like Me“, kurio prodiuseris buvo Richard X, tai buvo viena iš paskutiniųjų įrašytų dainų, ir ši daina buvo įrašyta Richard X nuosavame name.[7] Daina turi „Are 'Friends' Electric?“ dainos ritmą, bei Adina Howard dainos „Freak like Me“ žodžius. Daina debiutavo pirmoje vietoje JK tope.

Antrasis singlas su Range „Round Round“, prodiusuotas prodiuserių grupės Xenomania. Šis singlas buvo antrasis grupės singlas pasiekęs #1 vietą Jungtinėjės Karalystėjės tope. Airijoje, Naujoje Zelandijoje ir Nyderlanduose daina pasiekė #2 vietą šių šalių topuose. Taip pat daina pasiekė Australijoje #13 vietą, ir buvo parduota daugiau nei 35,000 singlo kopijų. Prie to prisidėjo nebloga reklaminė kampanija, puikus video klipas, išsiuntinėtas visiems muzikos kanalams, išleista reklaminė dainos versija skirta radijo stotims.

Antrasis Sugababes albumas Angels with Dirty Faces buvo sėkmingai išleistas ne tik Anglijoje, bet ir visoje Europoje. Ir buvo parduota daugiau nei vienas milijonas albumo kopijų visoje Europoje.[8] Singlai „Stronger“ ir „Angels with Dirty Faces“ pasiekė aukštas vietas topuose. O daina „Shape“, įrašytas kartu su Sting pasiekė aukštas vietas tik Airijoje ir Jungtinėje Karalystėje.

Three

Pagrindinis straipsnis – Three.

Sugababes trečiasis albumas Three buvo išleistas 2003 metų pabaigoje, ir buvo nominuotas apdovanojimų šou Brit Award kaip „Geriausias Albumas“, taip pat Sugababes buvo nominuota kaip „Geriausia Grupė“ ir „Geriausias Šokis“. Pirmasis singlas „Hole in the head“ tęsė sėkmingą Sugababes karjerą. Tai buvo trečiasis grupės singlas pasiekęs Jungtinės Karalystės topų pirmąją vietą, be to pirmasis Sugababes singlas užėmės taip pat pirmąją vietą Danijoje. Singlas pasiekė antrą vietą Airijoje, Nyderlanduose, Norvegijoje, ir tai buvo pirmasis singlas debiutavęs JAV Billboard Hot 100 tope užimdamas #96 vietą. Tačiau jis Amerikoje ne taip ir blogai pasirodė, nes tope Hot Dance Music/Club Play užėmė #1. Taip pat jis gerai pasirodė Hot Dance Airplay tope.

Antrasis singlas „Too Lost in You“, kuris tapo filmo „Love Actually“ (Tegyvuoja Meilė!) garso takeliu, daina gerai pasirodė Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Nyderlandų, Norvegijos, Taivano ir Kinijos topuose. Ši daina yra Patricia Kaas dainos „Quand J'ai Peur De Tout“ perdirbinys. Albumo trečiasis singlas „In the Middle“, išleistas 2004 buvo nominuotas Brit Award kaip „Geriausias Singlas“, taip pat daina pasiekė #8 vietą JK tope. Ketvirtasis ir paskutinis singlas iš albumo "Three" buvo baladė „Caught in a Moment“, šis singlas taip pat pasiekė #8 vietą JK tope.

2004 Sugababes kartu su Coldplay vokalistu Chris Martin, Dido, Robbie Williams, Bono, Busted, Róisín Murphy ir kt. įrašė naują versiją 1984 metų dainos „Do They Know It's Christmas?“, kurią atliko tada grupė Band Aid sudaryta iš tų laikų muzikos garsenybių. Ši daina gruodžio mėnesį pasiekė pirmąją vieta JK, ir buvo parduota daugiau nei 200,000 singlo kopijų per pirmąją savaitę.[9] Surinkti visi pinigai iš singlo pardavimų buvo skirti Sudano Darfuro regiono badaujančiams.

Įrašant ketvirtąjį albumą Mutya Buena pranešė jog jinai ir jos vaikinas Jay, laukiasi vaiko.[10] Jų dukra Tahlia Maya Buena, gimė 2005 metų Kovo 25 dieną.[11]

Taller in More Ways

Pagrindinis straipsnis – Taller in More Ways.

2005 m. Dallas Austin sukūrė dainą naujam Sugababes albumui „Push the Button“. Daina debiutavo pirmoje vietoje JK, tai buvo ketvirtasis singlas pasiekęs #1, taip pat pirmasis singlas, kuris Airijoje užėmė #1. Šio singlo kopijų JK buvo parduota daugiau nei 300,000, o paskui buvo nominuotas Brit Award kaip 'Geriausias Britų Singlas'. Taip pat daina pasiekė pirmąją vietą Austrijoje, Naujoje Zelandijoje, ir šis singlas yra geriausiai pasirodęs Sugababes singlas Australijoje, kuris pasiekė #3 ir tapo platininiu kai buvo parduota 100,000 singlo kopijų. "Push the Button" taip pat tapo populiariausia grupės daina Jungtinėse Amerikos Valstijose.

2005 m. Spalio 16 , Taller in More Ways tapo pirmuoju grupės albumu kuris pasiekė JK topų pirmąją vietą. Po sėkmingo pirmojo singlo išleidimo, Sugababes išleido antrą jį singlą "Ugly". 2005 m. Gruodžio 21 oficialiai buvo pranešta, kad Buena paliko grupę Sugababes. Priežastis kodėl Mutya paliko grupę, yra grynai asmeniška, tačiau Mutya vis tiek liks gera draugė su Keisha Buchanan ir Heidi Range.[4]

Amelle Berrabah prisijungė prie grupės gruodžio pabaigoje. Prieš Sugababes, Berrabah buvo įkūrusi grupę 'Boo2' su savo sese Samiya.[12]

Trečiasis singlas iš albumo buvo iš naujo perrašyta daina "Red Dress", kuri buvo išleista 2006 metų pradžioje. Singlas debiutavo ketvirtoje vietoje JK tope. Berrabah perrašė 3 dainas iš albumo, ir kartu su kitomis Sugababes narėmis parašė dainą naujai išleistam Taller in More Ways albumo versijai.

2006, Taller in More Ways tapo platininiu, ir buvo parduota daugiau nei 1 milijonas albumo kopijų visoje Europoje. Paskutinis singlas iš albumo buvo "Follow Me Home", išleistas tik JK.

Overloaded: The Singles Collection

Pagrindinis straipsnis – Overloaded: The Singles Collection.

Sugababes grįžo į įrašų studiją 2006 metų vidurį, kad pradėtų įrašyti grupės penktąjį albumą. Ir grupė įrašė dvi naujas dainas jų geriausių hitų kolekcijai, pavadinimu Overloaded: The Singles Collection. Pagrindinis singlas iš kompiliacijos buvo daina "Easy", parašyta kartu su George Astario ir Jason Pebworth grupės iš Kaliforbijos, Orson nariais.[13] "Easy" buvo išleistas 2006 lapkričio mėnesį, ir jis pasiekė 8 vietą JK tope. Singlų kompiliacija buvo išleista 2006 m. lapkričio 13, albumas pasiekė trečiąją vietą JK albumų tope. Kompiliacijoje buvo dainų nuo One Touch iki Taller in More Ways. Atskiras DVD albumas buvo taip pat išleistas, albume yra 14 grupės video klipų, ir karaoke versijos, taip pat gyvi Sugababes pasirodymai, remiksai.

2006 metų pabaigoje buvo pranešta, kad Sugababes 2007 m. išleis singlą kartu su kita Anglų merginų pop grupe Girls Aloud, kuris skirtas Comic Relief labdarai. Grupės įrašė grupės Aerosmith grupės dainos „Walk This Way“ koverį. Singlas buvo išleistas 2007 kovo 12 Jungtinėje Karalystėje, ir tapo grupės Sugababes penktuoju singlu ir pirmuoju singlu su Berrabah, kuris pasiekė JK topo #1 vietą.

Žaislų kompanija „Mattel“ kartu su Sugababes sukūrė naują Barbių kolekciją, kuri pasirodė parduotuvėse 2007 gegužę.

Change

Pagrindinis straipsnis – Change.

Po grupės Greatest Hits Turo, Sugababes 2007 metų vasarą sugrįžo į studiją, kad įrašytų naują albumą, kuriame pirmąkart bus visi vokalai Berrabah, Buchanan, ir Range įrašyti kartu. Prodiuseriai kurie dirbo prie naujojo albumo buvo included William Orbit, Dr. Luke, JC Chasez, Dallas Austi], Novel ir Xenomania.

Pirmasis singlas iš naujojo albumo buvo "About You Now" kurį prodiusavo Dr. Luke, šis Sugababes singlas padarė didžiausią šuolį į #1, ir ten prasilaikė keturias savaites. 2007 Spalio 14 Change tapo grupės antruoju albumu kuris pasiekė pirmąją Jungtinės Karalystės topo vietą.

Sugababes išleido kitą singlą pavadinimu tokiu pačiu kaip albumas "Change" , gruodžio 17, singlas pasiekė #13 vietą JK.2007,[14] Trečiasis singlas iš albumo Change buvo "Denial", išleistas 2008 Kovo 17. "Denial" pasiekė #15 vietą.

"About You Now" buvo nominuotas 2008 metais Brit Award kaip „Geriausias Brtiškas Singlas“.[15] Nuo Kovo 13 iki Gegužės 1, Sugababes keliavo per Jungtinę Karalystę, šis turas buvo pavadintas Change Turas.

Catfights and Spotlights

Pagrindinis straipsnis – Catfights and Spotlights.

Sugababes po Change Turo grįžo į studiją parašyti ir įrašyti dainas šeštajam studijiniam albumui.[16] Sklindo gandai, jog prodiuseris Timbaland irgi prisidės prie naujausio Sugababes albumo kūrimo. [17]

2008 m. Liepos 3 per koncertą Sugababes prenešė jog pirmasis singlas bus išleistas šią vasarą, ir kad jis yra 'nuostabus'. Britų atlikėjas Taio Cruz patvirtino, jog jis dirba kartu su Sugababes, prie jų naujojo albumo.[18]. Taip pat jis išleido remiksą savo singlo "She's Like a Star" kartu su Sugababes ir Busta Rhymes.

Orson grupės vokalistas Jason Pebworth, kuris dirbo kartu su grupe prie albumo, albumą apibūdino "jausmingu" ir "pašėlusiu".[19]

Pagrindinis singlas iš Catfights and Spotlights buvo "Girls", ir buvo išleistas 2008 spalio mėnesį.[20] Albumas pasiekė aštuntą vietą oficialiame Jungtinės Karalystės albumų tope, ir portalas Popjustice pavadintas vienas iš šešių geriausių 2008 metų albumų. Albumas buvo parduotas per pirmuosius tris mėnesius 91,000 kopijų tiražu.[21] Taip pat albumas buvo pavadintas vienas iš geriausių JK pop albumų.[22] "No Can Do", antrasis ir paskutinis singlas iš albumo, išleistas gruodžio mėnesį pasiekė #23 vietą Jungtinėjė Karalystėje. 2009 metų sausį, Publishing Right Society pavadino Sugababes viena iš keturių sunkiausiai dirbančių 2008 metų grupių, dėl daugybės koncertų įvykusių 2008 metais.[23] Grupė pareiškė, jog nebus jokio turo 2009 metais dėl to, nes grupė kuria medžiagą būsimam albumui.

2009 kovo mėnesį, daina "Nothing's as Good as You" iš albumo Catfights and Spotlights buvo panaudota Disney kanalo fimų kaip High School Musical, The Cheetah Girls ir Camp Rock reklamose.

2009 m. vasario 19 d. Sugababes pritraukė žiniasklaidos dėmesį, kai grupė sudainavo nemokamai vėžiu sergančios Britų įžymybės Jade Goody ir Jack Tweed vestuvių ceremonijoje. Lygiai po mėnesio kovo 22 d. Jade Goody mirė.

Sweet 7

Pagrindinis straipsnis – Sweet 7.

2009 m. balandžio 6 d. Digital Spy pranešė, jog Sugababes ketina vykti į Jungtines Amerikos Valstijas įrašyti septintąjį studijinį albumą. Tą pačią žinia grupė patvirtino savo Twitter puslapyje, ir jame parašė, jog įrašinės Los Andžele, Niujorke, ir Majamyje."[24][25]

2009 m. balandžio 27 d. buvo pranešta, jog Sugababes pasirašė sutartį su reperio Jay-Z leidybine kompanija „Roc-A-Fella Records“. Pranešimai teigia, kad merginos pabaigė sutarties reikalus praėjusį mėnesį Londono restorane „Nobu“. Sugababes tapo pirmuoju britų pop muzikos kolektyvu, savo leidybą patikinčiu Amerikos kompanijai.[26] Tačiau merginos vis dar glausis po „Island Records“ sparnu, bet tuo pačiu pradės dirbti su nauja komanda. O ši naujoji komanda StarGate yra prodiusavusi Ne-Yo, Rihanna ir Beyonce. Gegužės 1 d. merginos atvyko į Los Andželą, kad pradėjo dirbti prie septintojo albumo.[27]

Balandžio 29 d. grupė atskleidė savo oficialiame Twitter puslapyje, jog pirmasis prodiuseris su kuriuo dirbs prie albumo yra RedOne (žinomas dėl bendradarbiavimo su Lady GaGa). Grupės narė Keisha atskleidė, jog jau įrašytos dvi dainos su šiuo prodiuseriu. Birželio 1 d. Sugababes įrašų kompanija Island Records išleido albumą Island Life - 50 Years of Island Records, kur Sugababes pateikė koverį dainos "Teardrops" kurią atlieka Womack & Womack bei jų senesnį singlą "Push The Button". O jau birželio 2 d. grupė jau pranešė, jog išsiriko pirmąjį singlą iš naujojo albumo.[28] [29] Albumas buvo įrašytas daugiausiai Los Andžele ir Niujorke, taip pat buvo kelios sesijos Londone.[30]

Pirmasis singlas iš septintojo studijinio albumo "Get Sexy", debiutavo BBC Radio 1 2009 m. liepos 7 d. O vaizdo klipo premjera įvyko rugpjūčio 1 d.[31]

Amazon.co.uk patvirtino, jog albumas bus išleistas Jungtinėje Karalystėje 2009 m. lapkričio 9 d.[32] Pasak HMV, septintasis Sugababes albumas vadinsis Sweet 7. Albumo pavadinimą taip pat patvirtino grupės narė Heidi Range.[33]

2009 m. rugsėjo 6 d., "Get Sexy" debiutavo gan aukštoje antroje topo UK Singles Chart pozicijoje, ir tapo geriausiai debiutavusiu Sugababes singlu po 2007 m. hito "About You Now".

2009 m. rugsėjo 18 d. pasklido žinios, jog Amelle Berrabah paliko grupę dėl nesutarimų ir ją pakeitė Jade Ewen.[34] O jau rugsėjo 21 d. oficialus grupės tinklalapis ir įrašų kompanija pranešė, jog Keisha Buchanan paliko grupę ir išleis solo albumą, o ją pakeis Jade.[35] [36] Keisha buvo paskutinė originaliosios sudėties narė. O jau po dviejų savaičių pasirodė antrojo singlo "About a Girl" vaizdo klipas, kuriame girdėti Ewen vokalai ne Keisha.[37]

2009 m. spalio 16 d. oficialioje svetainėje buvo paskelbta, jog Berrabah kelioms savaitėm ilsėsis vienoje Austrijos klinikoje. O spalio 31 d. buvo pranešta, jog Sweet 7 bus išleistas 2010 m. vasario 22 d. kartu su trečiuoju grupės singlu iš šio albumo - "Wear My Kiss". Berrabah grįžusi po savaitės praleistos klinikoje, su merginomis pasirodė populiariame The Xtra Factor šou.

Po Amelle grįžimo grupė atliko antrąjį singlą "About a Girl" gyvai per GMTV, BBC1's Live Lounge, ir kt. O 2009 m. gruodžio 22 d. buvo pranešta, jog grupė išleis dainos "Santa Baby" koverį, kaip šventėms skirtą atsisiuntimo singlą. 2010 m. vasario 8 d. Sugababes išleis trečiąjį singlą iš albumo pavadinimu "Wear My Kiss".[38]. Jau 2010 m. sausio 9 d. buvo išleistas singlo vaizdo klipo dalis. [39].

Diskografija

Pagrindinis straipsnis – Sugababes diskografija.

Apdovanojimai

Turai

 • 2004 m. - Three Turas
 • 2006 m. - Taller In More Ways Turas
 • 2007 m. - Overloaded: The Singles Turas
 • 2008 m. - Change Turas

Šaltiniai

 1. 1,0 1,1 1,2 1,3 "Sugababes biografija." Celebrity Link. Nuoroda tikrinta 2006-12-16.
 2. "Sugababes - POP - I Like Music." ilikemusic. Nuoroda tikrinta 2007-01-06.
 3. "Albumo Kūrėjų Sąrašas - One Touch." Artist Direct.com. Nuoroda tikrinta 2006-12-17.
 4. 4,0 4,1 "Sugababes istorija." BBC.co.uk. Nuoroda tikrinta 2006-11-16.
 5. "Atlikėjai." Surge.co.uk. Nuoroda tikrinta 2006-12-16.
 6. "Sugababes bio." 7digital.com. Nuoroda tikrinta 2006-12-15.
 7. "The Hitmakers: Richard X." BBC.co.uk. Nuoroda tikrinta 2006-12-17.
 8. "Platinum Europe Awards 2003." ifpi.org. Nuoroda tikrinta 2006-12-17.
 9. "Band Aid." bobgeldof.info. Nuoroda tikrinta 2006-12-15.
 10. "MTV Uncut." MTV. Nuoroda tikrinta 2006-12-19.
 11. "Top of the Pops." bbc.co.uk. Nuoroda tikrinta 2006-12-19.
 12. "60 second interview." Metro.co.uk. Nuoroda tikrinta 2006-12-16.
 13. "Sugababes interviu su I Like Music." I Like Music. Nuoroda tikrinta 2006-12-17.
 14. "HMV.com singlai: Change (2007)." HMV.com. Nuoroda tikrinta 2007-10-28.
 15. The BRIT Awards: "About You Now"
 16. "'We're the biggest … '." TheGuardian: 2008-03-17. Nuoroda tikrinta 2008-03-24.
 17. http://www.mtv.co.uk/channel/mtvuk/news/26032008/411388/sugababes_team_with_timbaland
 18. http://www.sundaymail.co.uk/lifestyle/lifestyle-catchall/2008/07/27/i-ll-make-brit-a-hit-78057-20672455/
 19. Music - News - Sugababes working on "funky" album - Digital Spy
 20. http://www.sugababes.com/site/news/381/new-single-girls
 21. Music Week. January 24, 2009. CHARTS ANALYSIS: The Script's story unfolds. Pg. 26.
 22. http://www.amazon.co.uk/16-Albums-You-Gotta-Have/lm/R2NSIC6BNOS2GP/ref=cm_lmt_dtpa_f_3_rdssss0
 23. http://itn.co.uk/news/c73cbfb520c0d3c4ad20694b7162647d.html
 24. http://www.digitalspy.co.uk/music/a151958/sugababes-fly-to-us-to-start-new-album.html
 25. http://www.sugababes.com/news-detail.php?id=73
 26. ""Sugababes" merginos pasirašė sutartį su Jay Z leidybine kompanija." Zebra.lt. Nuoroda tikrinta 2009-05-05.
 27. "„Sugababes“ bendradarbiaus su Jay-Z." 15min.lt. Nuoroda tikrinta 2009-05-01.
 28. "News, Babes choose new single." Sugababes: 2009-06-07. Nuoroda tikrinta 2009-07-06.
 29. "Twitter / keisha buchanan: Our new single will be pla." Twitter.com. Nuoroda tikrinta 2009-07-06.
 30. Sinead Garvan (2009-07-09). "Sugababes reveal all their gossip." BBC Radio 1 Newsbeat. BBC News. Nuoroda tikrinta 2009-07-23.
 31. Sugababes.com
 32. Amazon.co.uk Sugababes page
 33. http://twitter.com/Heidi_range/status/3864646892
 34. http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/showbiz/bizarre/2644744/Amelle-Berrabah-quits-the-Sugababes.html
 35. Keisha Twitter
 36. Sugababes Statement
 37. David Balls (2009-09-23). "First new Sugababes photos released." Digital Spy. Hachette Filipacchi Médias. Nuoroda tikrinta 2009-09-24.
 38. http://www.suganet.info/exclusive-wear-my-kiss-musicvideo-premieredate
 39. http://www.suganet.info/exclusive-wear-my-kiss-musicvideo-premieredate
 40. http://news.bbc.co.uk/newsbeat/hi/entertainment/newsid_7712000/7712635.stm

Nuorodos

Commons-logo.svg.png Vikiteka: Sugababes – vaizdinė ir garsinė medžiaga
Vikiteka
Symbol star2.svg

Šis straipsnis yra tapęs savaitės straipsniu.

Symbol star2.svg Šis straipsnis yra tapęs savaitės straipsniu.


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: