Bernadeta Dičpetrienė

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigacija, paiešką
Bernadeta Dičpetrienė

(Žitkevičiūtė)

Bernadeta Dičpetrienė chemijos mokytoja.jpg

Gimė 1945 m. vasario 14 d. (75 m.)
Vabalninke Biržų r., Panevėžio aps.

Veikla
Linkuvos gimnazijos, chemijos mokytoja, direktoriaus pavaduotoja

Išsilavinimas 1962 m. Vabalninko Balio Sruogos vidurinė mokykla
Alma mater 1967 m. Vilniaus valstybinis pedagoginis institutas

Bernadeta Žitkevičiūtė-Dičpetrienė (g.1945 m. vasario 14d. Vabalninke Biržų r., Panevėžio aps.) — Linkuvos gimnazijos chemijos mokytoja

Biografija[taisyti]

Gimė 1945 m. vasario 14d. Vabalninke (Biržų r., Panevėžio aps.).

1962 m. baigusi Vabalninko Balio Sruogos vidurinę mokyklą, įstojo į Vilniaus valstybinio pedagoginio instituto gamtos fakultetą, jį baigusi 1967 m. įgijo biologijos ir chemijos mokytojos specialybę.

1967 m. pradėjo dirbti Pakruojo rajono Linkuvos Karolio Požėlos vidurinėje mokykloje.

1992 m. suteikta chemijos specialybės mokytojo metodininko kvalifikacinė kategorija. Mokytoja metodininkė, klasės auklėtoja, naujų technologijų, ugdymo projektų autorė ir aktyvi dalyvė, ilgametė Pakruojo rajono chemijos mokytojų metodinio darbo organizatorė, chemijos valstybinių egzaminų vertintoja. Mokytojos vadovaujami moksleiviai, dalyvaudami tarptautiniuose projektuose, tyrinėjo Pakruojo rajono upių ir upelių vandens užterštumą, nitratų ir nitritų kiekį šulinių geriamajame vandenyje. Moksleiviai, apibendrinę gautus rezultatus moksliniuose darbuose, tapo Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų nacionalinio etapo laureatais ir prizininkais (laureatai – Inga Matijošytė ir Marius Gaigalas, 1997 m., prizininkai – Lina Razmolovaitė ir Mindaugas Dambrauskas, 1998 m., Edmundas Balčiūnas ir Evaldas Kleinas, 2002 m., Edmundas Balčiūnas, 2004 m. Taip pat 1997 m. ir 1998 m. moksleiviai dalyvavo 13-oje ir 14-oje Baltijos šalių moksleivių mokslinėse konferencijose (prizininkai – Lina Razmolovaitė ir Mindaugas Dambrauskas, 1998 m., Taline).

Linkuvos gimnazijoje kaip auklėtoja išleido 54, 62, 76 ir 84-ąją abiturientų laidas.

Prisiminimai[taisyti]

Cquote2.png

Savo reiklumu (reikėdavo mokėti 3 pamokas atgal) ir madingumu žavėtis vertė jauna chemijos mokytoja Bernadeta Žitkevičiūtė (Dičpetrienė), mus suprantantis, nes buvo dirbęs dėstytoju, anglų kalbos mokytojas Algis Dičpetris.


Aldona Bučaitė, XLVII laidos abiturientė,

Cquote1.png
Cquote2.png

Liko neišdildomi mūsų mokytojų Emilijos Stanevičienės, Nijolės Marcinkutės, Onos Štarevičienės, Algirdo Šidlausko, Zitos Mališauskienės, Bernadetos Dičpetrienės, Zenono Stanevičiaus vardai ir veidai, mes, buvę mokiniai, dėkingi už jų kantrybę, žinias ir atsidavimą pedagogo profesijai. Jų dėka ir mes šiandien esame mokytojai. Likti mokytoju savoje mokykloje – tai dvigubas įpareigojimas, nes turime dirbti už save ir neapvilti mus mokiusių Mokytojų ir savos Mokyklos.


Laima Ragulytė - Ožiūnienė, LIII laidos abiturientė,

Cquote1.png
Cquote2.png

Laukėme darbų pamokų. Išmokome įvairiausių rankdarbių, elementariausių darbų su adata, kulinarinių gudrybių. Mokytojos Bronė Drilingienė ir Bernadeta Dičpetrienė mokė ne vien tik savo dalyko, bet ir draugiškumo, vaišingumo. Visada pamokos gale, ką nors pagaminusios, pavaišindavome berniukus bei auklėtoją. Prisimenu, kai per mokyklos karnavalą vaikinai atsinešė šampano ir pasistatė ant stalo. Jau buvo prasidėjęs maištavimo metas. Kaip pasielgti auklėtojai? O ji atkišo šampaną ir kartu su mumis išgėrė. Mes tik po 15 metų sužinojom, kad gėrėm vaikišką šampaną.


Violeta Strazdaitė - Gelažienė, LXII laidos abiturientė

Cquote1.png


Nuorodos[taisyti]

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Emilija Stanevičienė – autorius – 98% (+5220-0=5220 wiki spaudos ženklai).
  • Vitas Povilaitis – redaktorius – 4% (+196-108=88 wiki spaudos ženklai).
Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys

Variantai
Veiksmai
Naršymas
Meniu
Įrankiai
Google paieška
Spausdinti/eksportuoti