Enciklopedija:Atspindžiai žiniasklaidoje
Atspindžiai žiniasklaidoje – straipsnių žiniasklaidoje apie Enciklopediją Lietuvai ir pasauliui (ELIP) bei jos kūrėjus sąrašas.
- 2021 m. spalio 19 d. Alexander Carolus Curtius (Aleksandras Karolis Kuršius) - pirmasis žinomas lietuvis, nuvykęs į Naująjį žemyną (Ameriką)
- 2020 m. kovo 25 d. – Akademikė Viktorija Daujotytė. "NUO „NERIMO“ – PER VAIŽGANTĄ – IKI NERIMO". Lietuvos mokslų akademija.
Aleksandras išgyveno šią situaciją kaip asmeninę prarastį, nenorėjo atsižvelgti į jokias realias aplinkybes, žvelgė lyg pagilėjusiu metafiziniu žvilgsniu – ką mums reiškia ši griūtis, panaši į katastrofą, kur einame, juk Pavandenėje mokykla nuo 1620 metų. Lyg norėdamas tą ne tik fizinę, bet ir metafizinę griūtį sulaikyti, rinko medžiagą Pavandenės mokyklos istorijai, skelbė internetinėje „Enciklopedijoje Lietuvai ir pasauliui“. Visą gyvenimą išsaugojo pagarbą ir meilę mokytojams, lankė ir šelpė senus, ligotus. Lankė kapus – patį tolimiausią – lituanistės Ados Kizlaitytės, jo klasės auklėtojos, Gižuose, Suvalkijoje. Surinko svarbių faktų ilgametės mokyklos direktorės Vincės Keturauskienės biografijai. Iš mokyklos išsinešęs pagarbą mokytojams, išlaikė ją ir Vilniaus universitete, ir profesinėje bei mokslinėje veikloje.
- 2019 m. sausio 29 d. - Žurnalistė Rita Grigalienė. Mokytoja, Renkanti Prisiminimų Apie Linkuvą Dulkeles. Pakruojo varpas.
Jei internete dar nesusidūrėte su ELIP – „Enciklpedija Lietuvai ir pasauliui“, siūlome pasidomėti. Tai šimtai straipsnių ir tūkstančiai nuotraukų, susijusių su mūsų kraštu. Viena šios enciklopedijos leidėjų – dabar jau užtarnautu poilsiu besidžiaugianti Linkuvos gimnazijos mokytoja Emilija Stanevičienė. Buvusio mokinio paskatinta, o po to su entuziazmu įsitraukusi į faktų, nuotraukų ir atsiminimų paieškas, mokytoja pradėjo rinkti Linkuvos gimnazijos istoriją nuo susikūrimo iki dabarties. Šiuo metu paieškas mokytoja pasakoja išplėtusi ir renkanti įdomybes ne tik apie buvusius gimnazijos mokinius, bet ir apie pačią Linkuvą. Pamažėl nugula faktai apie Linkuvos bažnyčią, karmelitų vienuolyną, kapines, Linkuvos kepyklą, pieninę, parduotuves ir kitas įstaigas.
- 2018 m. spalio 19 d. - Nauji duomenys geoportal.lt: Istorinių Karaliaučiaus srities vietovardžių žemėlapis.
LEI portalo žemėlapių naršyklėje jau galite peržiūrėti Istorinių Karaliaučiaus srities vietovardžių žemėlapį, kuriam duomenis teikia mūsų naudotojas Valentinas Juškevičius. Žemėlapyje pateikta apie 4000 baltiškos kilmės vietovardžių (pradedant nuo XIII a.) su jų vokiškomis ir rusiškomis atmainomis. Surinkti duomenys iš daugelio šaltinių: etnografų Vinco Vileišio, Grasildos Blažienės, Aleksandro Miuicelio, Manfredo Švarco, Viliaus Pėteraičio, Marijos Razmukaitės, Valdemaro Šimėno, Rimanto Matulio, Rimanto Lazdyno, bendradarbiaujant su GOV, OSM ir talka Lietuvai.lt.
- 2018 m. rugsėjo 21 d. - Edita Karklelienė. Mokytoja tapo gimnazijos enciklopedijos kūrėja. Šiaulių kraštas. Šiauliai. 2018 m. rugsėjo 21 d. orig.
- 2018 m. sausio 20 d. - Algis Padora. Linkuvos gimnazijos 100-mečiui – neišbarstyti istorijos puslapiai. Auksinė varpa. 2018 m. sausio 20 d., Nr. 6 (8573)
- 2017 m. spalio 20 d. Lietuvos respublikos kultūros ministerija įtraukė Lietuvos kompiuterininkų sąjungą (dėl jos leidžiamos Enciklopedijos Lietuvai ir pasauliui) į Viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų duomenų bazę.
- 2017 m. liepos 22 d. „Auksinė varpa“ (ISSN 1392-7701) 4 psl. Simona Lipskytė: „Škaplierna vėl sukvietė linkuvius“.
Nominacija „Nėra atminties - nėra kultūros“ skirta Emilijai Stanevičienei, kuri internetinėje enciklopedijoje renka ir kaupia miestelio istoriją. Pasveikintos V. Gailiaus konkurse pagerbtos „Valstybės tarnautojos“ – gyvenimą medicinai paskyrusi Sigita Pėželienė ir jau minëta mokytoja Emilija Stanevičienė. Atskiras Seimo padėkas Emilijai Stanevičienei ir Jonui Kaupui įteikė Seimo narys Arūnas Gumuliauskas – už nepaliaujamą savanorišką darbą.
- 2017 m. liepos 18 d. „Šiaulių kraštas“ (ISSN 1648-4010) Janina Šaparnienė: „Linkuvius vėl sukvietė Škaplierinė“. Tris dienas Linkuvoje vykusiuose Škaplierinės atlaiduose su sporto, tautodailės, visuomenės švente miesto aikštėje buvo iškilmingai pagerbti labiausiai nusipelnę kraštiečiai.
Nominacija „Nėra atminties – nėra kultūros“ skirta linkuvietei, buvusiai matematikos ir informatikos mokytojai Emilijai Stanevičienei, visuotinių žinių kaupyklos „Enciklopedija Lietuvai ir pasauliui“ bendradarbei bei vienai iš redaktorių.
- 2017 m. vasario 11 d. „Auksinė varpa“ (ISSN 1392-7701) 1 psl. Simona Lipskytė: „Mokytojos atsidavimas paliks didelį indėlį ateities kartoms“ — apie linkuvę senjorę, buvusią mokytoją Emiliją Stanevičienę, internetinėje „Enciklopedijoje Lietuvai ir pasauliui“ patalpinusią šimtus straipsnių, tūkstančius nuotraukų apie Linkuvos kraštą.
- 2016 m. spalio 21 d. Optinio ryšio 18-mečio ir interneto 25-mečio Lietuvoje proga Penki.lt pakalbino Vladą Palubinską, kuris atsakinėdamas tarp kitko paragino tautą išnaudoti enciklopediją Lietuvai.lt ne tik kasdienei žinių paieškai, bet vėliau ir papildyti ją savo sukauptomis ir gyvenime patikrintomis žiniomis, nuotraukomis, dokumentais.
Kokias interneto svetaines rekomenduotumėte kasdien atsiversti kiekvienam žmogui?
Bendru atveju kasdien tiktų pasinaudoti Online.lt rodykle, atsiversti enciklopediją Lietuvai.lt parūpusiu klausimu. Vėliau savo sukauptomis ir gyvenime patikrintomis žiniomis dera pačiam papildyti enciklopediją, iliustruoti ją savo nuotraukomis, dokumentais. O bent kartą per savaitę svarbiais gyvenimo klausimais užeiti ir „Savon Lietuvon“.
Į internetą keliasi ir knygos. Kaip manote, ar popierinės knygos turi ateitį, ar pasmerktos visai išnykti?
Popierinės knygos visai neišnyks. Aukštos kokybės popierinis leidinys gali būti gera dovana, iškilmingas dokumentas. Gali ir atvirkščiai, prireikus praversti pigus laikinas tiražas. Nors apskritai popierinė leidyba ligi šiol aiškiai pervertinama, saugant kartais ir svarbų turinį nuo jo pasirodymo internete. Šiuo metu visos popierinės knygos surenkamos kompiuteriu, tad dalykinę knygą išspausdinus tos skaitmeninės medžiagos išmetimas – nusikaltimas. Net jei knyga skirta parduoti, uždirbti pinigų, vis tiek prekybos metu jos pristatymas, ištraukų ir atsiliepimų skelbimas internete tik skatina pardavimą – augina, o ne sekina pajamas.
- 2016-10-21 apžvalgą atkartojo Skynet.lt, o nesutrumpintą, dar kiek patikslintą — ir „Sava Lietuva“.
- 2016 m. gegužės 30 d. „Mokslo Lietuva“ (ISSN 1392-7191) 10 nr. 1 ir 2 psl. praneša, kad akad. Laimutis Telksnys pristatė enciklopediją Lietuvai.lt XIV Lietuvos mokslininkų sąjungos suvažiavime 2016-05-21.
- 2016 m. gegužės 20 d. „Mokslo Lietuva“ (ISSN 1392-7191) 9 nr. 2 psl. „Nėra atminties - nėra kultūros“ — kreipimasis į Lietuvos akademinę bendruomenę talkinti Lietuvai.lt.
- 2016 m. balandžio 5 d. Anykščių krašto laikraštis „Šilelis“ skelbia kraštotyros sambūrio raginimą saugoti savo medžiagą enciklopedijoje Lietuvai.lt:
Apie kraštotyros veiklos perspektyvas kalbėjęs Draugijos valdybos pirmininkas Tautvydas Kontrimavičius pristatė naujas galimybes skelbti Anykščių kraštotyrininkų sukauptas žinias sparčiai augančioje Enciklopedijoje Lietuvai ir pasauliui (www.lietuvai.lt). Sukurta ir nemokamai siūloma techninė bazė skaitmeninei informacijai saugoti ir skelbti skatina kraštotyrininkus traukti savo rinkinius iš stalčių ir juos publikuoti plačiajam vartotojui bet kur pasaulyje pasiekiamais būdais.
- 2015 m. gruodžio 28 d. Pasaulio lietuvių bendruomenių dėmesiui. Pasaulio lietuvių bendruomenė.
- 2015 m. gruodžio 28 d. Milda Kniežaitė. Iš tuštėjančių mokyklų – išsaugant istorijai. Lietuvos žinios.
- 2015 m. lapkričio 27 d. Janina Vansauskienė. Mokytojos gyvenimą pakeitė buvęs mokinys. Šiaulių kraštas.
- 2015 m. lapkričio 21 d. Janina Vansauskienė. Rašo enciklopediją Linkuvai ir pasauliui. Šiaulių kraštas.
- 2015 m. lapkričio 18 d. Jolanta Jurkūnienė. Enciklopedija „Lietuvai ir pasauliui“ elektroninėje erdvėje yra visuotinių žinių saugykla lietuvių kalba, kuria nemokamai gali naudotis kiekvienas. Žinių amžius.
- 2015 m. lapkričio 18 d. Laura Kirtiklienė. Nauja alternatyva Vikipedijai. Parengta pagal Lietuvos radijo laidą „Žinių amžius“.
- 2015 m. rugsėjo 15 d. Lietuvos mokslų akademijos prezidentas prof. Valdemaras Razumas pristatė virtualią enciklopediją Lietuvai.lt LMA prezidiumo posėdyje.
- 2015 m. birželio 8 d. Vaida Galdikė. Įteikta Krašto kultūros premija. budas.lt, 2015-06-08
- 2014 m. lapkričio 17 d. Milda Kniežaitė. "Enciklopedija Lietuvai ir pasauliui": nėra atminties - nėra kultūros. Lietuvos žinios.
- 2013 m. gruodžio 18 d. Ved. Jolanta Jurkūnienė. „Žinių amžius“: XXI a. knygnešiai; Žinių amžius, 2013-12-18 16:03 (Anonsas, archyvas) Lietuvos radijas, LRT.lt
- 2013 m. lapkričio 21 d. Saulius Maskeliūnas. Sudėtingesnės paieškos internete būdai. Pranešimas Lietuvos akademinių bibliotekų informacinės infrastruktūros mokslui ir studijoms palaikymo ir plėtros konsorciumo seminare „Išmanioji informacijos paieška“ 2013 m. lapkričio 20 d. VU Matematikos ir informatikos institutas.
- 2013 m. rugsėjo 19 d. Aurimas Rapečka, Vitas Povilaitis, Edvinas Giedrimas. Kelionė link „Enciklopedijos Lietuvai ir pasauliui“. Lietuvos kompiuterininkų sąjunga. Sudarytojas Aidas Žandaris. Kompiuterininkų dienos – 2013. Išleido leidykla „Žara“. Vilnius. 2013. Viso: 227 psl. Straipsnis: 23-31 psl. UDK 004(474.5)(06) Ko-166. ISBN 978-9986-34-294-6
- 2013 m. birželio 3 d. Mirė žurnalistas Rimantas Lazdynas. etaplius.lt
- 2013 m. birželio 3 d. Irena Vasinauskaitė, Šiaulių miesto Sąjūdžio pirmeivių klubas. Išėjo Sąjūdžio žmogus – Rimantas Lazdynas (1951 – 2013). Nepriklausomybės gynėjų sąjunga Panevėžio skyrius.
- 2013 m. birželio 3 d. Irena Vasinauskaitė, Šiaulių miesto Sąjūdžio pirmeivių klubas. Išėjo Sąjūdžio žmogus. Lietuvos žinios.
- 2013 m. birželio 2 d. Irena Vasinauskaitė. Išėjo Sąjūdžio žmogus – Rimantas Lazdynas (1951 – 2013) Alkas.lt
- 2013 m. birželio 2 d. Irena Vasinauskaitė, Šiaulių miesto sąjūdžio pirmeivių klubas. Išėjo Sąjūdžio žmogus - Rimantas Lazdynas (1951-2013) ekspertai.eu
- 2013 m. gegužės 29 d. Lietuviškų enciklopedijų reinkarnacija (internetas). Odė mokslui. Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programa. Nr. 2 (6).
- 2013 m. gegužės 27 d. Naujasis knygnešys. Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos.
- 2013 m. balandžio 29 d. Enciklopediją kurti padeda ir robotai. Vilniaus universiteto naujienos. Spaudos apžvalga. 2013 m. balandžio 29 d.
- 2013 m. balandžio 29 d. Milda Kniežaitė. Enciklopediją kurti padeda ir robotai. Lietuvos žinios.
- 2013 m. balandžio 17 d. Milda Kniežaitė. Lietuviškas lobis iš už Atlanto. Lietuvos žinios.
- 2013 m. kovo 26 d. Aurimas Rapečka. Penkios didingiausios Lietuvos bažnyčios nuotraukos ir aprašymai! Delfi. Pilietis.
- 2013 m. kovo 22 d. Aurimas Rapečka. Nykstantys mūsų miestai ir miesteliai: ar teks pamatyti pirmąjį miestą vaiduoklį? Delfi. Pilietis.
- 2013 m. vasario 15 d. Rita Šėmelytė. Virtuali enciklopedija: šviesiu žvilgsniu į Lietuvą. Šeimininkė, 2013 m. vasario 15-21 d. Nr. 7.
- 2013 m. sausio 26 d. Nijolė KOSKIENĖ (2013). Metai tarp chemoterapijos ir enciklopedijos. Straipsnis apie Rimantą Lazdyną.
- 2013 m. sausio 26 d. Nijolė KOSKIENĖ. Diagnozė: jums liko metai. Straipsnis apie Rimantą Lazdyną.
- 2012 m. lapkričio 28 d. Enciklopedija lietuvai.lt VšĮ „Gintarinė svajonė“. Istorijos pažinimas, visuomeninė veikla. Pagal alkas.lt
- 2012 m. lapkričio 25 d. Enciklopedijoje lietuvai.lt jau pusė milijono straipsnių. alkas.lt Tik šių metų pradžioje pradėtoje kurti elektroninėje „Enciklopedijoje Lietuvai ir pasauliui“ (ELIP) jau pusė milijono straipsnių. Ši Enciklopedija – tai nekomercinė visuotinių žinių kaupykla lietuvių kalba, kuria nemokamai gali naudotis kiekvienas. Joje siekiama vienoje vietoje sujungti informaciją, skelbtą spausdintose ir virtualiose enciklopedijose, specializuotuose žinynuose, mokslo darbuose, žodynuose, bibliotekų ir muziejų saugyklose.
- 2012 m. lapkričio 25 d. Enciklopedijoje lietuvai.lt jau pusė milijono straipsnių. alkas.lt
- 2012 m. lapkričio 23 d. Simona Pužaitė. Virtualiuose video turuose po Lietuvą - Šilutės rajono kaimai ir miesteliai. Vieno žmogaus idėja - įamžinti visos Lietuvos miestus, miestelius bei kaimus. Informacinių technologijų specialistas Aurimas Rapečka mintį išgrynino iki realaus nekomercinio projekto. Jis vaizdo medžiagoje, filmuotų pasivažinėjimų po gyvenvietes pavidalu, užfiksavo Lietuvos gyvenamąsias vietoves. Planuojama, kad jų bus apie 1500.
- 2012 m. spalio 16 d. Vitas Povilaitis. Enciklopedija „Lietuvai ir pasauliui“ (ELIP). on.lt
- 2012 m. birželio 2 d. Romualdas Kriaučiūnas. Enciklopedija Lietuvai ir Pasauliui. „Draugas.org“, priedas „Kultūra“ Gegužės 1 d. sulaukiau laiško, kuriame pranešama, kad pradėjo veikti nauja lietuviška enciklopedija www.lietuvai.lt. Prie laiško pridėtame aprašyme Rimantas Lazdynas glaustai aprašo šią naują Enciklopediją Lietuvai ir Pasauliui. Anot jo, tai visuotinių žinių apie Lie tuvą ir lietuvius kaupykla lietuvių kalba, kuria nemokamai gali naudotis kiekvienas. Dabar tas žinynas apima daugiau nei 150 000 straipsnių. Pirmąjį prieglobstį bandomajam enciklopedijos variantui suteikė JAV lietuviai – rašo Rimantas Lazdynas.
- 2012 m. balandžio 25 d. Pradėjo veikti nauja lietuviška enciklopedija Lietuvai.lt ELTA Enciklopedija Lietuvai ir Pasauliui - tai visuotinių žinių apie Lietuvą ir lietuvius kaupykla lietuvių kalba, kuria nemokamai gali naudotis kiekvienas. Taip skelbiama balandžio 24 d. nauju adresu http://lietuvai.lt pradėjusios veikti enciklopedijos įvade. Jau dabar šis žinynas apima daugiau kaip 150 000 straipsnių, o tai daugiau, negu bet kurioje lietuviškai spausdintoje enciklopedijoje.
- 2012 m. balandžio 3 d. Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba. Registras. Leidimas Lietuvos kompiuterininkų sąjungai naudoti Lietuvos vardą.
Statistikos puslapiai
Nuorodos į ELIP
- „Lietuviškų tinklapių vitrina“ — geriausi internete.
- „Lietuva internete“ — internetiniai žinynai, rodyklė keliautojams, kt.