Enciklopedija:Lietuvių enciklopedijos skaitmeninimas

  Puslapis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
  Forumai
  Iniciatyvos
  Lietuvių enciklopedijos skaitmeninimas

  Lietuvių enciklopedijos skaitmeninimas


  Ex libris, kurį Antanas Tamošaitis sukūrė Juozui Kapočiui.

  Lietuvių enciklopedijos skaitmeninimas – ELIP bendruomenės projektas, skirtas atlikti Lietuvių enciklopedijos skaitmeninimo darbus ir nemokamai publikuoti suskaitmenintą šios enciklopedijos versiją.

  Lietuvių Enciklopedijos Leidyklos autorinės teisės dabar priklauso Juozo Kapočiaus įpėdiniams ir lituapedija.net buvo sukurta jiems pritariant ir bendradarbiaujant. lituapedija.net kūrimui vietą parūpino Enciklopedijos Lietuvai ir pasauliui (ELIP) redaktorių bendruomenė ir kartu dalyvauja Lietuvių Enciklopedijos skaitmenizacijos darbuose. Lietuvių enciklopedijos suskaitmeninta versija kaip ir ELIP saugoma Lietuvoje Vilniaus universiteto serveriuose.

  Šiuo metu lituapedija.net jau galima rasti pirmuosius 19 Lietuvių enciklopedijos tomus. Jau yra sukurti dviejų pirmųjų ir dalis trečio tomo teksto puslapių. Šių puslapių informaciją galima pasiekti per tomų nuorodas esančias šio straipsnio skyrelyje „Išleisti tomai“.

  Kol nesukurti teksto puslapiai galima naudotis pirmų 19 tomų puslapių vaizdais. Lietuvių enciklopedijos atskirų puslapių vaizdus galima patekti url nuorodų pagalba. http://lituapedija.net/w2/thumb.php?f=LE08.djvu&width=800&page=400 Šiuo atveju 8 tomo 400 puslapis 800px pločio.

  Kviečiame savanorius prisijungti ir prisidėti prie Lietuvių enciklopedijos teksto puslapių sukūrimo ir sutvarkymo darbų. Norėdami prisidėti turite užsiregistruoti kaip nurodyta pagalboje arba pradžioje galite susisiekti su Enciklopedijos Lietuvai ir pasauliui redakcine taryba.

  Kiekvienas redaktorius suskaitmeninęs enciklopedijos konkretų puslapį bus paminėtas to puslapio apačioje.

  Daugiausia suskaitmeninęs puslapių redaktorius gaus Lietuvos kompiuterininkų sąjungos įsteigtą prizą – albumą.

  Šiuo metu šiame puslapyje nėra žinučių.