Enciklopedija:Nėra atminties - nėra kultūros

  Puslapis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
  Forumai
  Iniciatyvos
  Nėra atminties - nėra kultūros

  Nėra atminties - nėra kultūros


  Gyvenate Nepriklausomoje Lietuvoje (gal šiuo metu gyvenate ne Lietuvoje), gyvenote Sovietų laikais, o gal teko gyventi Smetoniškoje Nepriklausomoje Lietuvoje. Jums teko dirbti įvairiais laikais, įvairius darbus, kartais ypatingose, specifinėse sąlygose.

  Būtų šaunu jei savo patirtį, įspūdžius – teigiamus ir neigiamus - perduotumėte ateities kartoms. Tokia galimybė dabar atsirado išsamiai ir atvirai aprašyti, parodyti, papasakoti apie tai ne tik KAS buvo daroma, bet ypač apie tai KAIP, KODĖL ir KOKIOSE SĄLYGOSE taip buvo daroma.

  Dabar atsirado galimybė šią informaciją išsamiai ir vaizdžiai be apribojimų (kuriuos paprastai kelia tradicinės enciklopedijos) teikti: tekstu, garsais, nuotraukomis, video. Jūsų nepakartojamą, unikalią, kitiems kartais gal būt nelabai suprantamą patirtį, galima ir reikia pateikti Lietuvai ir pasauliui. Tai galima padaryti pasitelkus elektroninėje erdvėje leidžiamą elektroninę enciklopediją - Enciklopedija Lietuvai ir pasauliui - ELIP.

  Enciklopedija Lietuvai ir pasauliui - ELIP

  Enciklopedijos Lietuvai ir pasauliui koncepcija:

  Kaupti, išsaugoti ir skleisti išsamią, vartotojui patogiai teikiamą informaciją elektroninėje erdvėje moderniomis informacinių technologijų priemonėmis – raštu, žodžiu, garsais, vaizdais, judančiais vaizdais - apie lietuviškąją kultūrą Lietuvoje ir už jos ribų, kurią savanoriškai teikia labiausiai informuoti žmonės.

  Enciklopedija Lietuvai ir pasauliui teikia išsamesnę informaciją nei Vikipedija ir ypač akcentuoja Lietuvos kultūrai reikšmingus šiandienos reiškinius, praeities įvykius ir faktus, kaupdama pamirštamą informaciją apie buvusias veiklas, nykstančias mokyklas, įmones, gyvenvietes, bendruomenes.

  Šiuo metu Enciklopedijoje Lietuvai ir pasauliui yra 21 355 541 straipsnis

  Enciklopedijos Lietuvai ir pasauliui leidybą tvarko informatikai visuomenininkai: Vitas Povilaitis (Lietuva), Edvinas Giedrimas (JAV), aktyviai skatindami prisidėti prie darbų talkininkus, gyvenančius Lietuvoje ir už jos ribų. Talkina Lietuvos kompiuterininkų sąjunga.

  Enciklopedijos leidybą kompiuterių resursais remia Vilniaus universitetas ir Vytauto Didžiojo universitetas.

  Pažiūrėti, kaip atrodo enciklopedijos medžiaga ir kaip į ją pateikti medžiagą pamatysite internete adresu: Enciklopedija Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).

  Jei iškils klausimų, neaiškumų, duokit žinią, padėsim.


  Autorius: Adolfas Laimutis Telksnys

  Šaltiniai

  Šiuo metu šiame puslapyje nėra žinučių.