Fakultetas

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Jump to navigation Jump to search
VU Gamtos fakulteto pastatas (Čiurlionio g. 21)
VU Fizikos fakulteto pastatas (Saulėtekio 9-III)

Fakultetasuniversiteto skyrius.

Sąvoka universiteto su skirtingais fakultetais skirtingoms temoms priskiriama Al-Azhar universitetui, kuris turėjo atskirus fakultetus Madrasah ir teologinei seminarijai, Islamo įstatymui ir jurisprudencijai, arabų gramatikai, Islamo astronomijai, ankstyvajai Islamo filosofijai, ir Islamo filosofijoje logikai.

Viduramžių universitetas Paryžiuje, tarnavęs kaip modelis daugumai vėlesnių Viduramžių universitetų Europoje, turėjo 3 fakultetus: Teologijos, Teisės, Medicinos. Vėliau - ir Humanitarinių mokslų, kurį kiekvienas studentas turėjo baigti, kad tęstų studijas viename iš kitų trijų, kartais žinomų kaip aukštesni fakultetai. Privilegija įkurti šiuos keturis fakultetus būdavo paprastai visose Viduramžių universitetų chartijose, bet ne kiekvienas universitetas galėjo realiai tai padaryti.

Humanitarinių mokslų fakultetas perėmė savo vardą iš septynių humanitarinių mokslų: trivium (gramatika, retorika, dialektika) ir quadrivium (aritmetika, muzika, geometrija ir astronomija). Vokiečių (ir skandinavų) universitetuose šis fakultetas dažniau buvo žinomas kaip Filosofijos fakultetas. Mokslinis laipsnis Magister Artium (humanitarinių mokslų magistras) gavo savo vardą iš Humanitarinių mokslų fakulteto, tuo tarpu, kai Filosofijos Daktaro laipsnis atsirado Vokietijos švietimo viduje ir gavo savo vardą iš vokiečių Menų fakulteto.

Fakultetų skaičius paprastai padidėjo šiuolaikiniuose universitetuose, kartu su tradicinių keturių fakultetų padalijimu, ir per susidomėjimą akademine disciplina, kuri iš pradžių vystėsi profesinių mokyklų viduje, tokiose srityse kaip inžinerija ar agronomija. Vikiteka


Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.

Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius – 100% (+3386-0=3386 wiki spaudos ženklai).