Kazitiškio pagrindinė mokykla

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigacija, paiešką
Kazitiškio pagrindinė mokykla
Gyvenvietė: Kazitiškis
Įkurta: 1914 m.
Uždaryta (prijungta): 2009 m.
Mokinių skaičius 94
Mokytojų skaičius 15
Mokyklos direktorė(-ius) Vida Beržinienė

Ignalinos rajono Kazitiškio pagrindinė mokykla – dieninė, savarankiško mokymosi bendrojo lavinimo mokykla Ignalinos raj., Kazitiškyje, vykdanti pradinio, pagrindinio ir papildomo ugdymo programas lietuvių kalba. Įstaigos kodas 190237384. Steigėjas Ignalinos rajono savivaldybės taryba.

Filialas Ignalinos r. Kazitiškio pagrindinės mokyklos Švedriškės skyrius.

Istorija[taisyti]

1878 m. Kazitiškio apylinkėse veikė slapta lietuviška mokykla. Kazitiškyje mokykla įsteigta 1914 m. Tai buvo valdinė pradinė mokykla, kurioja dėstyta rusų kalba. 1922 m. pradėjo veikti septynmetė lenkiška mokykla. 1939 m. įkurta lietuviška pradinė mokykla. 1949 m. ji tapo septynmete, 1960 m. – aštuonmete, 1992 m. – devynmete. 1999 m., pradines klases iškėlus į rekonstruotą pašto pastatą, mokykloje atidaryta 10 klasė ir priešmokyklinio ugdymo grupė 5-6 metų vaikams. Nuo 2003 m. rugsėjo 1 d. mokykla turi Švedriškės skyrių (Švedriškė).

20032004 m.m. mokykloje ir jos skyriuje mokėsi 98 mokiniai (su priešmokyklinio ugdymo grupe), dirba 20 pedagogų (tarp jų vienas mokytojas metodininkas, šeši vyresnieji mokytojai).

2009 m. rugsėjo 1 d. mokykla prijungta prie Ignalinos rajono Vidiškių gimnazijos ir tapo Ignalinos rajono Vidiškių gimnazijos Kazitiškio skyriumi. Ignalinos rajono savivaldybės tarybos sprendimu uždarytas Švedriškės skyrius, kadangi 2009 m. rugsėjo 1 d. ten tebuvo tik 7 mokiniai. Visi Švedriškės pradinių klasių mokiniai mokosi Kazitiškio skyriuje.

2010 m. rugsėjo 1 d. duomenimis, skyriuje mokėsi 64 mokiniai, dar 5 vaikai lankė priešmokyklinio ugdymo grupę. Mokykloje dirbo 19 mokytojų. Iš jų 4 – mokytojai metodininkai, 5 – vyresnieji mokytojai, 1 mokytojas studijavo VPU.

2009–2010 mokslo metais mokykloje veikė 8 neformaliojo ugdymo būreliai. Mokiniai būrelius rinkosi pagal savo pomėgius ir gebėjimus. Populiariausi ir labiausiai lankomi dailės, sporto, dramos, ansamblio knygų bičiulių būreliai.

Kaip ir kiekvienais metais mokykloje buvo rengiami tradicija tapę renginiai: Mokslo ir žinių diena, mokytojo dienos šventė, literatūrinė – muzikinė popietė „Advento šviesa“, pilietinio ir tautinio ugdymo pamokos „Palinkėjimas Lietuvai“, skirtos Sausio 13 – ajai, Vasario 16 – ajai, Kovo 11 – ajai, Žemės dienai skirti renginiai, Piemenėlių Velykos (margučių marginimo, ridenimo, velykinių papročių popietė), pavasarį visi 1 – 10 klasių mokiniai buvo įtraukti į projektą „Tegyvuoja matematika“. Gražia tradicija tapo kalėdinis mokyklos puošimas, mokslo metų užbaigimo šventė.

2009–2010 m. m. mūsų mokyklos pradinių klasių mokiniai, vadovaujami kūno kultūros mokytojo ir pradinių klasių mokytojų, dalyvavo Lietuvos futbolo federacijos ilgalaikės vaikų vystymo programos „Sugrąžinkime vaikus į stadionus“ projekte.

Mokyklos mokiniai dalyvavo rajoniniame „Cheminės eglutės“ konkurse, konkurse „Mes prieš AIDS“ du mokiniai tapo laureatais, Ignalinos moksleivių namų padėkos raštais mūsų mokykla apdovanota už dalyvavimą užsienio kalbų dainų ir poezijos šventėje, jaunųjų dainininkų festivalyje „Mažoji žvaigždutė“. Penktos klasės mokinė rajoninėje matematikos olimpiadoje užėmė I – ąją vietą ir atstovavo mūsų rajoną respublikinėje matematikos olimpiadoje Šiauliuose.

2011 m. rugsėjo 1 d. duomenimis, skyriuje mokėsi 54 1 – 8 klasių mokiniai. Dar 4 vaikai ugdomi pagal priešmokyklinio ir 1 – pagal ikimokyklinio ugdymo programą. Šiais mokslo metais į 9 – 10 klases mokiniai nesusirinko.

Mokykloje dirbo 19 mokytojų ir 1 socialinis pedagogas. Iš jų – 4 mokytojai metodininkai, 2 – vyr. mokytojai.

2010–2011 mokslo metais mokykloje veikė 11 neformaliojo ugdymo būrelių. Mokiniai būrelius rinkosi pagal savo pomėgius ir gebėjimus. Populiariausi ir labiausiai lankomi dailės, sporto, technologijų, knygų bičiulių būreliai.

Mokykloje buvo vykdoma socialinė veikla, kultūrinė, meninė, pažintinė, kūrybinė, sportinė, praktinė veikla. Jos metu mokiniai buvo įtraukti į projektines veiklas (projektai: „Rudenėlio keliu“, „Gimtąją žemę mylėk…“, „Matematika laisvalaikiu“), buvo surengtos teminės dienos: „Advento šviesa“, Žemės diena, saugos diena, į kurią atvyko Ignalinos Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojai.

2011 m. kovo 21 – 27 d. viešoji įstaiga „Vaikų linija“ organizavo akciją „Savaitė be patyčių“, prie kurios prisijungė ir mūsų mokykla. Savaitės metu mokiniai piešė piešinius apie patyčias ir jų prevenciją, žiūrėjo prevencinius filmus patyčių tema. Po filmų peržiūros vyko aptarimas, diskusijos. Mokiniai turėjo galimybę išreikšti savo mintis apie patyčių problemą, išsakyti savo nuomonę apie nemalonius jausmus, kai yra tyčiojamasi. Savaitė baigėsi nuotaikingu mokinių pasirodymu.

Kaip ir kiekvienais metais mokykloje buvo rengiami tradicija tapę renginiai: Mokslo ir žinių diena, Mokytojo dienos šventė, pilietinio ir tautinio ugdymo pamokos „Palinkėjimai Lietuvai“, skirtos Sausio 13 – ajai, Vasario 16 – ajai, Kovo 11 – ajai, Piemenėlių Velykos (margučių marginimo, ridenimo, velykinių papročių popietė). Gražia tradicija tapo kalėdinis mokyklos puošimas, mokslo metų užbaigimo šventė. Praėjusiais mokslo metais nuotaikingą ir šiltą šventę mokiniai padovanojo savo mamytėms Motinos dienai skirtame renginyje.

Mokykla bendrauja ir bendradarbiauja su Kazitiškio seniūnija. Mokykloje dažnai lankosi seniūnijos socialinė darbuotoja.

Mūsų mokyklos 9 dailės būrelio nariai taikomosios ir vaizduojamosios dailės parodose tapo laureatais. Piešinių konkurse, skirtame Ignalinos 145 metų jubiliejui Justina Nasevičiūtė savo amžiaus grupėje užėmė II vietą, o Valstybinės Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos surengtame respublikiniame piešinių konkurse „Saugi vasara“ Austėja Tarutytė pateko į respublikinį turą ir buvo apdovanota specialiu Ugniagesių gelbėtojų mokyklos prizu.

Kazitiškio mokyklos aukštesniųjų klasių vaikai – vežiojami į Vidiškių gimnaziją. „Tokios pertvarkos reikalauja švietimo normatyvai. Vaikai daugiau laiko praleis kelionėje, turės daugiau išlaidų, tačiau, kaip skelbia ŠMM, turės daugiau galimybių bendrauti, popamokinio užimtumo“, – sakė Ignalinos rajono meras Bronis Ropė.

2012-09-01 duomenimis, skyriuje mokėsi 10 1 – 3 klasių mokinių. Skyriuje dirba 3 mokytojai, iš jų 1 – vyr. mokytojas.

Direktoriai[taisyti]


Žymūs mokiniai[taisyti]

Šaltiniai[taisyti]


Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius – 100% (+7741-13=7728 wiki spaudos ženklai).
Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys

Variantai
Veiksmai
Naršymas
Meniu
Įrankiai
Vikipedijose
Spausdinti/eksportuoti