Meino valstija

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Jump to navigation Jump to search
Meino valstija
State of Maine
Meino valstijos vėliava Meino valstijos herbas
Map of USA ME.svg
Laiko juosta: (UTC-5)
------ vasaros: (UTC-4
Valstybė: Vėliava Jungtinės Amerikos Valstijos
Centras: Ogasta
Oficialios kalbos: anglų, prancūzų
Gubernatorius: John Baldacci
Gyventojų: 1 328 361 (2010 m.(41)
Plotas: 86542 km² (39)
  - vandens %: 13,5 %
Tankumas (2010): 15 žm./km² (40)
Aukščiausia vieta: Mount Katahdin (1606 m)
ISO 3166-2: US-ME
Tinklalapis: maine.gov
Commons-logo.svg Vikiteka: Meino valstijaVikiteka

Meinas (angl. State of Maine) – 23-oji JAV valstija (nuo 1820 m. kovo 15 d.). Sostinė – Ogasta. Plotas – 86,5 tūkst. km²; 1,32 mln. gyventojų (2010).

Istorija[taisyti]

Anksčiau buvęs Masačūsetso dalimi Meinas valstijos statusą gavo 1820 m.

Didžiausi miestai[taisyti]

2010 m. duomenys

Geografija[taisyti]

Šiaurėje ir rytuose ribojasi su Kanados Kvebeko provincija, šiaurės rytuose su Naujuoju Brunsviku, pietuose su Naujuoju Hampšyru.

Ekonomika[taisyti]

Gan skurdi dirva, trumpas vegetacijos sezonas, gan tolimas atstumas nuo pramoninių ir prekybos centrų trukdė valstijos plėtojimuisi ir jos demografiniam augimui.

Sulaukęs konkurencijos iš kitų valstijų Meinas pakeitė savo pozicijas ir dabar daugiausia užsiima prekyba, aptarnavimo sfera, finansinės paslaugomis. Vaizdingos pakrantės padeda valstijai plėtoti turizmą, kuris yra vienas iš didesnių valstijos pajamų šaltinių.

Žvejyba, pagrindinė Meino pramonės šaka patyrė nuosmukį, tačiau krabų žvejyba laikosi stabili. Žemės ūkis turėjo sunkumų prisitaikyti prie gamtos sąlygų. Dauguma ūkių yra susitelkę vakarinėje valstijos dalyje. Auginamos bulvės, javai, šilauogės, obuoliai. Taip pat užsiimama pienininkyste, paukštininkyste. Miško kirtimas dominavo valstijoje nuo senesnių laikų, tačiau iškirtus didesnius medžius, dabar šį pramonės šaka pasitenkina popieriaus masės gamyba. Valstijos laivininkystė prarado ankščiau buvusias pozicijas. Gamybos, apdirbimo pramonė yra didžiausia šalyje. Popieriaus ir medžio produktų pramonės šaka yra viena iš lyderių vasltijoje. Maisto produktai ir transporto šakos taip pat yra svarbios. Valstijos mineraliniai ištekliai yra gausūs, taičau daug jų nėra eksploatuojama. Išgaunamas granitas, akmuo, smėlis, žvyras, cinkas, durpės.

Demografija[taisyti]

Valstijos gyventojai daugiausia yra europiečių kolonistų palikuonys, daugiausia anglų, airių, kanadiečių-prancūzų, škotų ir akadiečių. 21,5 % gyventojų yra anglų kilmės, 15,1 % airių, 22,8 % kanadiečių-prancūzų (kvebekiečių) ir 9,4 % amerikiečių. Taip pat gyvena ir indėnų.

Vandenyno pakrantė
Beto miestasAutoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius (+6503-363=6140 wiki spaudos ženklai).
  • KS – redaktorius (+0-29=-29 wiki spaudos ženklai).