Naujausieji laikai

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Jump to navigation Jump to search

Naujausieji laikaiistorijos periodas, trunkantis nuo 1918 m. (Pirmojo pasaulinio karo pabaigos) iki šių dienų. Naujausieji laikai yra Naujųjų laikų periodas vakarietiškoje istorijos periodizacijoje susidedančioje iš Antikos, Viduramžių ir Naujųjų laikų. Skirtingose periodizacijos schemose naujausiųjų laikų pradžia apibrėžiama skirtingai - kartais naujausiais laikais vadinamas istorijos laikotarpis prasidedantis Prancūzijos revoliucija. Marksistinėje istoriografijoje periodo pradžia siejama su Spalio revoliucija. Laikotarpio pabaiga taip pat kartais laikoma Antrojo pasaulinio karo pabaiga, vėlesnį laikotarpį įvardinant kaip "šių laikų istorija".

Svarbiausi šio laikotarpio įvykiai yra Pirmasis pasaulinis karas ir po jo susidariusi pasaulio valstybių sistema bei Antrasis pasaulinis karas.

Šiuo laikotarpiu susikūrė arba atsikūrė daugelis šiuolaikinių Europos valstybių : Baltarusija, Čekija, Estija, Juodkalnija, Serbija, Bosnija ir Hercegovina, Kroatija, Latvija, Lenkija, Lietuva, Makedonija, Slovakija, Slovėnija, Vengrija, Ukraina, Kosovas.


Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius (+2442-13=2429 wiki spaudos ženklai).