Pagirių gimnazija

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigacija, paiešką
Pagirių gimnazija
Gyvenvietė: Pagiriai (Vilnius)
Adresas: Šiltnamių g. 2
Įkurta: 1976 m.
Mokinių skaičius 765 (2013 m.)
Mokytojų skaičius 93 (2013 m.)
Mokyklos direktorė(-ius) Aušra Mažonienė

Žiūrėti didesniame žemėlapyje

Vilniaus rajono Pagirių gimnazija – dieninė, savarankiško mokymosi bendrojo lavinimo mokykla Vilniaus raj., Pagiriuose, Šiltnamių g. 2, vykdanti pradinio, pagrindinio, vidurinio ir papildomo ugdymo programas lenkų, lietuvių, rusų kalbomis. Įstaigos kodas 191316692. Filialas Vilniaus raj. Pagirių gimnazijos Vaidotų pradinio ugdymo skyrius.

Istorija[taisyti]

1971 m. Pagiriuose pradėtas statyti didžiausias Pabaltijyje Vilniaus šiltnamių kombinatas. 1976 m. šiltnamių kombinato rūpesčiu pastatyta Pagirių aštuonmetė mokykla gyvenvietės vaikams. Tuo metu šią mokyklą pradėjo lankyti 120 mokinių, kurie mokėsi lietuviškose ir rusiškose klasėse. Juos mokė 20 pedagogų. Kai kurie iš jų dirba iki šiol. Tai geografijos mokytoja Leokadija Pavlovič, direktorės pavaduotoja Danutė Ščerbakienė, biologijos mokytoja Zinaida Kozlovskaja, kūno kultūros mokytojas Alvydas Eidukevičius, pradinių klasių mokytoja Marija Zinevič, bibliotekos vedėja Ada Germanavičienė. Iš pradžių mokykloje buvo tik 11 kabinetų, sporto salė, valgykla ir biblioteka.

Nuo 1978 m. mokykla pradėjo dirbti dviem pamainomis. 1985 m. pastatytas priestatas, mokykla padidėjo ir tapo vidurine. Tuo pačiu metu buvo įrengti chemijos, fizikos ir biologijos kabinetai. Nuo 1987 m. mokykla tapo trikalbe. Iki šiol pamokos dėstomos lietuvių, rusų ir lenkų kalbomis.

1999 m. mokykla sėkmingai dalyvavo profilinio mokymo eksperimente ir tapo pavyzdžiu visos respublikos vidurinėms mokykloms. Mokyklą savo pasiekimais šlovina sportininkai, kurie buvo ne tik rajono čempionai, bet ir puikiai pasirodė respublikos čempionatuose. Daug Pagirių vidurinės mokyklos mokinių yra dalyvavę įvairiuose konkursuose, keletas jų užėmė prizines vietas net tarptautinio lygio olimpiadose.

2006 m. vidurinė mokykla tapo Vilniaus raj. Pagirių gimnazija.

Direktoriai[taisyti]


Nuorodos[taisyti]

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius – 102% (+2855-63=2792 wiki spaudos ženklai).
Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys

Variantai
Veiksmai
Naršymas
Meniu
Įrankiai
Vikipedijose
Spausdinti/eksportuoti