Papildomas ugdymas ir popamokinė veikla Linkuvos gimnazijoje

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Linkuvos gimnazija
Linkuvos gimnazija

Linkuvos gimnazija 2013 m. spalio 4 d.
Gyvenvietė: Linkuva
Įkurta: 1918 m.

Žiūrėti didesniame žemėlapyje

Papildomas ugdymas ir popamokinė veikla Linkuvos gimnazijoje.

Tinkamas papildomo ugdymo, ypač neformalaus ir informalaus, organizavimas – įdomi veikla po pamokų, atitraukianti moksleivius nuo beprasmio, tuščio laiko leidimo, o su juo ir žalingų įpročių, nusikalstamumo, sudaro sąlygas per meninę, techninę, sportinę ar kitokią veiklą realizuoti saviraiškos ir bendravimo poreikį, ugdyti tautinę bei kultūrinę savimonę.

Informalus moksleivių ugdymas dažniausiai vyksta ekskursijų ir išvykų metu. Pagrindinis šios veiklos organizatorius – klasės vadovas, nes tėvai retai pasirūpina vaiko akiračio plėtimu, muziejų lankymu ir pan.

Saviraiškos polinkiai plėtojami būrelių veikloje. Pradinukai lanko šokių, šaškių, dramos, keramikos, įvairius socialinių gebėjimų ugdymo būrelius. 5 – 8 klasių mokiniai – sporto, dailės, kompiuterių, muzikos (choras, ansamblis, gitara); gimnazistai – dramos, teniso, krepšinio, žurnalistų ir kt.

Mokykloje apklausus mokinius, išaiškėjo populiariausi renginiai:

Moksleiviai saviraškos poreikius tenkina ne tik mokykloje, bet ir sporto, muzikos mokyklose Pakruojyje, Linkuvos vaikų ir jaunimo užimtumo centre, dalyvauja „Linkavos” etnografiniame ansamblyje, vyksta į įvairius konkursus ir festivalius.

Nuo 2009 m. mokiniai, kurie mokosi prancūzų kalbos, vadovaujami prancūzų kalbos mokytojos R.Stapušaitienės ir muzikos mokytojos D.Kacilevičienės dalyvauja respublikiniame prancūziškų dainų konkurse ,,Meilė keičia pasaulį‘‘, kuris vyksta Šeduvos gimnazijoje. Mokiniai dalyvauja respublikiniame vertimų ir iliustracijų konkurse,,Tavo žvilgsnis‘‘(anglų, prancūzų kalbos).

2005 m. rajoniniame konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę” ture iškovojęs pirmą vietą G.Mickeliūnas atstovavo Pakruojo rajonui respublikiniame konkurse Vilniuje, o dešimtų klasių mokiniai du metus iš eilės laimėjo teisinių žinių konkursą – viktoriną „Temidė” ir atstovavo rajonui zoniniame ture. Mokinius ruošė mokytoja N. Mikalajūnienė.

Ypač populiarios tapo atskirų dalykų savaitės, kurias pradėjo ir išpopuliarino matematikos mokytojos. Jų pavyzdžiu pasekė lituanistai ir kiti pedagogai, todėl vyksta ir „Gerumo savaitė” (etikos mokytoja J. Gelžinienė), ir Kalbų savaitė (anglų k., rusų k, prancūzų k.). Menų savaitė turi savas temas: „Žiedai”, „Šuo – geriausias mūsų draugas”, „Vėjas” ir kt.

2006 m. gimnazijai įsijungus į respublikinį projektą „Drąsinkime ateitį”, vyko susitikimai su garsiais mokyklos auklėtiniais – Garbės galerijos nariais.

Literatūra

  • Linkuvos gimnazija, 1918–2008: mokyklos istorijos apybraiža (sud. Vaclovas Stapušaitis ir kt.). – Šiauliai: Šiaurės Lietuva, 2008. – 175 p.: iliustr. – ISBN 978-9955-863-11-3
  • Linkuvos gimnazijos muziejaus dokumentai. Linkuva, 2000 – 2013.
  • Linkuvos gimnazijos archyvo dokumentai. Linkuva, 2000 – 2013.
Parengė: Parengė gimnazijos mokytojų grupė.

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius – 91% (+3722-0=3722 wiki spaudos ženklai).
  • Emilija Stanevičienė – redaktorius – 10% (+387-38=349 wiki spaudos ženklai).