Rimulaitytė Teresė

    Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
    Rimulaitytė Teresė
    Teresė Rimulaitytė.JPG

    Gimė 1929 m. sausio 6 d. (95 m.)
    Kelmės rajone, Gudelių kaime
    Mirė 2023 m. lapkričio 29 d. (94 m.)
    Kelmės rajone, Tytuvėnuose

    Veikla
    Tytuvėnų gimnazijos dorinio ugdymo (tikybos) mokytoja, poetė.

    Išsilavinimas 1954 m. Tytuvėnų vakarinė vidurinė mokykla
    Alma mater 1993 m. Kauno kunigų seminarija Teologijos fakulteto kursai

    Rimulaitytė Teresė (g. 1929 m. sausio 6 d. Kelmės rajone, Gudelių kaime. Mirė 2023 m. lapkričio 29 d. Kelmės rajone, Tytuvėnuose) – Tytuvėnų gimnazijos dorinio ugdymo (tikybos) mokytoja, poetė.

    Gyvenimo kelias

    Rimulaitytė Teresė gimė 1929 metų sausio 6 dieną Kelmės rajono Gudelių kaime, ūkininkų šeimoje.

    1954 metais baigė Tytuvėnų vakarinę vidurinę mokyklą.

    1962-1992 metais dirbo Tytuvėnų kultūros namuose ir Kelmės rajono kino direkcijos filiale. 15 metų piešė kino reklamą. 14 metų vadovavo kino mėgėjų būreliui.

    Teresė mokėsi katechetų neakivaizdiniuose kursuose prie Kauno Tarpdicezinės kunigų seminarijos Teologijos fakulteto ir 1993 metais juos baigė. Jai buvo suteikta ikimokyklinio amžiaus įstaigų ir pradinių klasių tikybos mokytojo kvalifikacija.

    1990-2002 metais Rimulaitytė Teresė dirbo Tytuvėnų vidurinėje mokykloje tikybos mokytoja. Buvo subūrusi moksleivių giesmių ir liaudies dainų būrelį „Puriena“.

    1998 metais suorganizavo vyresnių klasių mokinių ateitininkų kopelę „Viltis“. Su būreliais dažnai lankėsi Palendriuose, ligoninėje lankė ligonius, ruošdavo programas mokyklos ir bažnyčios renginiams.

    Išėjusi užtarnauto poilsio apie save būrė moteris, ruošė programas, dalyvavo viešame gyvenime su literatūrinėmis programomis, bendradarbiavo su Tytuvėnų kultūros centru bei Tytuvėnų regioniniu parku, buvo aktyvi Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės Gyvojo Rožinio maldos grupės narė.

    Nuo 2018 metų iš viešo gyvenimo pasitraukė.

    Mirė Rimulaitytė Teresė 2023 metų lapkričio 29 dieną. Amžino poilsio atgulė Tytuvėnų kapinėse.

    Kūrybinė veikla

    Visą gyvenimą rašo eilėraščius. Rajoniniame laikraštyje eilėraštis pirmą kartą išspausdintas 1976 metais. „Bičiulyje“ Teresės eilės buvo spausdinamos iki jos mirties. Taip pat moters kūryba spausdinta įvairiuose rinkiniuose.

    1995 metais Teresė tapo Kaimo rašytojų sąjungos nare.

    Teresės Rimulaitytės knygos: „Pajauskim stebuklą“ (1999), „Trokštu tylos“ (2002), „Sielos fleita“ (2004), „Peržengti save“ (2008), „Kalbėjimas į tylą“ (2011). Ruošė šeštą knygą, bet ji nebuvo išspausdinta.

    Buvo Kelmės rajono literatų klubo „Vieversys“ ir Tytuvėnų literatų ir tautodailininkų klubo „Austėja“ narė, Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos Kelmės rajono skyriaus pirmininkė.

    Pomėgiai – dainos, muzika, poezija, gamta. Dažnai svajingai nusiteikusi vaikščiodavo aplinkiniuose miškuose, prie ežerų.

    2009 metais subūrė senjorių mokytojų klubą „Raskila“. Buvo vadovė, kuri rengė su klubo moterimis įvairias programas, koncertavo. Viešuose renginiuose dalyvavo iki 2018 metų.

    Veiklos įvertinimas

    Apdovanota daugeliu Garbės raštų ir padėkų.

    Nuo 1961 iki 1985 metų tai daugiausiai padėkos už dalyvavimą kultūriniame gyvenime. 1994 metais Tytuvėnų miesto merės Emilijos Barkauskienės padėka už nuoširdų darbą auklėjant vaikus, skiepijant dorovės pradmenis.

    2000 m. įteikta Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos vardinė juosta, prizas bei diplomas už eilėraščių rinkinį „Pajauskim stebuklą“.

    2003 m. apdovanota Kelmės rajono savivaldybės administracijos diplomu bei Reginos Biržinytės premija už poezijos knygą „Trokštu tylos“.

    2008 m. Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos konkurso vertinimo komisija skyrė Jonavos r. savivaldybės A. Kulviečio piniginę premiją, vardinę juostą ir diplomą.

    2012 m. apdovanota Kelmės rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus diplomu ir Reginos Biržinytės literatūrine premija bei vardine juosta už knygą „Kalbėjimas į tylą“.

    Nuotraukos

    Šaltiniai

    • Tytuvėnų gimnazijos archyvas.
    • „Kelmės rajonas. Žymūs žmonės“, VšĮ „Auros projektai“, Kaunas, 2018, psl. 384.
    • B. Buchienės asmeninis archyvas.

    Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

    Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
    • Bronislava Buchienė – autorius ir redaktorius – 100% (+6392-16=6376 wiki spaudos ženklai).
    • Vitas Povilaitis – redaktorius – 1% (+37-0=37 wiki spaudos ženklai).