Ro

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigacija, paiešką

Ro (arba Iri Horas, Ro, vadinamas pagal, Petrie) – Aukštutiniojo Egipto faraonas. Manoma, kad buvo ikidinastinis senovės Egipto faraonas, nors kai kurie archeologai abejoja jo egzistavimu. Jis buvo labiausiai tikėtino Ka neatidėliotinas pirmtakas. Karaliavo Abydose ir buvo palaidotas jo vietinėse kapinėse Umm el-Qa’ab šalia Ka, Narmero ir Pirmųjų Dinastijos karalių.

Faraono vardai
G5
r
Srxtail2.svg
Iri / Ro (r)
„Burna“

Argumentas prieš jo egzistavimą remiasi trūkumu serekh prieš jo vardą ir prasti liudijimai. Vienintelis kitas užrašas Iry-Hor už Abydoso ribų yra esantis Žemutiniame Egipte; tuo metu, kai Ka ir Narmeras turi daug užrašų, esančių iki Izraelio. Toby Wilkinson atmeta kapą kaip laikymo duobę ir vardą kaip iždo žymę. Šalininkai nurodo į dydį ir kapo vietą. Tai yra dvigubas kapas taip pat didelis kaip Ka ir Narmero, esantis padarytas pagal užsakyma, jungiantis vyresnes "U" kapines su Pirmais Dinastijos kapais.

Jo vardas yra užrašytas ant didelio indo, kaip ir kitų faraonų, ir papuoštas karališkuoju Horaus sakalu. Serekh galbūt buvo tradicija, kuri prasidėjo nuo Ka.

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius – 107% (+2200-139=2061 wiki spaudos ženklai).
Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys

Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai
Vikipedijose
Spausdinti/eksportuoti