Tarybų Lietuvos enciklopedija

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Jump to navigation Jump to search
Tarybų Lietuvos enciklopedija

Tarybų Lietuvos enciklopedija (TLE) – mokslinis enciklopedinis leidinys, skirtas supažindinti su Lietuvos TSR archeologija, istorija, mokslu, gamta, žymių žmonių biografijomis, ryšiais su užsienio valstybėmis ir sąjunginėmis TSRS respublikomis. Leista 19851988 m. (4 tomai) Vilniuje. Leidėjas – Vyriausioji enciklopedijų redakcija.

Struktūra[taisyti]

Enciklopediją sudarė 4 tomai:

Skirtumai nuo Lietuviškosios tarybinės enciklopedijos[taisyti]

TLE aprašė išskirtinai Lietuvos archeologiją, istoriją, gamtą, mokslą, kultūros paveldą, miestus, rajonus, žymių žmonių biografijas, santykius su užsieniu ir sąjunginėmis Tarybų Sąjungos respublikomis ar autonominėmis sritimis. Apie užsienio ar sąjunginius objektus pateikiama tik pagrindinė informacija su papildomu skyreliu „Ryšiai su Lietuva“. Po kai kuriais straipsniais išspausdinti jų autorių vardai ir pavardės.

„Papildymų“ skyrelis (1988 m.) aprašė tuometės Lietuvos politines realijas, susijusias su „perestroika“ ir Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžiu. Tekste „Tremtis“ pirmą kartą panaudotas terminas „Lietuvos Respublika“, o ne buržuazinė Lietuva ar panašiai.

Enciklopedija neapėmė tokių sričių, kaip technologijos, biologija, farmakologija, chemija, medicina, matematika ir kt. mokslai.

Nuorodos[taisyti]

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius (+2411-0=2411 wiki spaudos ženklai).