Vašingtono valstija

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
(Nukreipta iš puslapio Vašingtonas (valstija))
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Vašingtono valstija
State of Washington
Vašingtono valstijos vėliava Vašingtono valstijos herbas
Washington in United States.svg
Laiko juosta: (UTC-8)
------ vasaros: (UTC-7
Valstybė: Vėliava Jungtinės Amerikos Valstijos
Centras: Olimpija
Oficialios kalbos: anglų
Gubernatorius: Christine Gregoire
Gyventojų: 6 724 540 (2010 m.(13)
Plotas: 184827 km² (18)
  - vandens %: 6,6 %
Tankumas (2010): 36 žm./km² (25)
Aukščiausia vieta: Reinyro kalnas (4395 m)
ISO 3166-2: US-WA
Tinklalapis: access.wa.gov
Commons-logo.svg Vikiteka: Vašingtono valstijaVikiteka


Vašingtonas (angl. State of Washington) – JAV valstija, esanti Jungtinių Valstijų Ramiojo vandenyno šiaurės vakarų regione, į pietus nuo Britų Kolumbijos provincijos, į šiaurę nuo Oregono ir į vakarus nuo Aidaho. Vašingtonas atskilo nuo vakarinės Vašingtono teritorijos dalies, kai jos 1846 metais Oregono sutartimi atsisakė Didžioji Britanija, taip išspręsdama Oregono sienos konfliktą. 1889 metais Vašingtonas buvo priimtas į Sąjungą kaip 42 valstija.

2010 metų JAV gyventojų surašymo metu užfiksuotas Vašintono valstijos gyventojų skaičius – 6 724 540. Apie 60 procentų visų Vašingtono valstijos gyventojų gyvena Sietlo didmiesčio zonoje – transporto, verslo ir pramonės centre, taip pat Sališo jūros Padžeto sąsiaurio regione, kurį sudaro didelis skaičius salų, gilių fjordų ir įlankų. Likusią valstijos dalį sudaro drėgnos atogrąžų girios vakaruose; kalnų grandinės vakaruose, centrinėje dalyje, šiaurės rytuose ir pietryčiuose.

Valstija pavadinta pirmojo JAV prezidento Džordžo Vašingtono garbei. Tai yra vienintelė JAV valstija pavadinta prezidento vardu. Vašingtonas dažnai yra vadinamas Vašingtono valstija (visada kartu su žodžiu „valstija” – angl. State of Washington), kad taip būtų galima atskirti ją nuo JAV sostinės. Vašingtono valstijos ir kaimyninės Kanados pietinės Britų Kolumbijos provincijos dalies gyventojai valstiją vadina tiesiog Vašingtonu (be papildomo žodžio „valstija”), o kalbėdami apie JAV sostinę vartoja vietovardžius: Washington, D.C. arba tiesiog D.C.. Ironiška yra tai, kad Vašingtono valstijos regionas pradžioje vadinosi Kolumbija (pavadinimas kilo iš Kolumbijos upės). Tačiau siekiant išvengti painiojimo su vietovardžiu Kolumbijos apygarda, regionas buvo pervadintas.

Didžiausi miestai

2010 m. duomenys

Reinyro kalnas ir Takomos miestasAutoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • KS – autorius – 100% (+40-0=40 wiki spaudos ženklai).